Wiadomości

60-latek zapalił papierosa w szpitalnej toalecie. Został ukarany mandatem

26 stycznia 2021, 16:14
fot. Shutterstock
Personel Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie przyłapał 60-letniego pacjenta oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej na paleniu papierosa w szpitalnej toalecie. Na miejsce została wezwana policja, która ukarała mężczyznę mandatem w wysokości 500 zł.

Tydzień temu w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim doszło do pożaru łóżka na oddziale chirurgii ogólnej i onkologicznej, które jak się okazało podpalił 61-letni pacjent za pomocą papierosa. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Pacjent podpalił łóżko w szpitalu" oraz "Pacjent podpalił łóżko w szpitalu. 61-latek nie uniknie kary".

Jak się okazało, we wtorkową noc 26 stycznia na tym samym oddziale został przyłapany pacjent, który zapalił papierosa w oddziałowej toalecie. - W takich przypadkach musimy działać bezwzględnie, bez żadnej taryfy ulgowej. To bardzo niebezpieczne sytuacje, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko personelu i pacjentów oddziału, ale też wszystkich innych osób przebywających w naszej lecznicy - mówi Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jak się okazało, nieodpowiedzialnym pacjentem okazał się 60-letni mężczyzna, który został przyjęty do szpitala w trybie pilnym. - W trakcie leczenia, gdy chęć zapalenia papierosa była większa silniejsza od zdrowego rozsądku poszedł do toalety i myśląc, że nikt nie zauważy zaciągał się dymkiem. Nie ma naszego przyzwolenia na takie działanie, dlatego wezwaliśmy patrol policji – podkreśla lek. Marek Nowak, chirurg. 

Policjanci po przyjeździe na miejsce ukarali 60-letniego mężczyznę mandatem w wysokości 500 zł. Wszystko przez to, że w palenie tytoniu na terenie placówek zdrowia jest po prostu zabroniona. Ustawa nie przewiduje wyznaczania miejsca na palarnię w tego typu placówkach. 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości