Wiadomości

Pacjent podpalił łóżko w szpitalu

19 stycznia 2021, 17:36
fot. Anna Kluwak
We wtorkowe popołudnie gorzowska straż pożarna została wezwana do pożaru w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Dekerta. Na oddziale chirurgii ogólnej paliło się łóżko pacjenta. Okazało się, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez pacjenta.

We wtorek 19 stycznia około godz. 16.30 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze na drugim piętrze Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej oraz policja.

Okazało się, że do pożaru doszło w jeden z sal chirurgii ogólnej. - Pacjent próbował podpalić na sali pościel, wskutek czego zaczęło palić się łóżko. Personel szpitala ugasił pożar jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

W sali, oprócz sprawcy podpalenia przebywał jeszcze jeden mężczyzna, który opuścił pomieszczenie. Natomiast strażacy dogasili nadpalone łóżko i sprawdzili pomieszczenia detektorem gazowym, który nie wykazał niebezpiecznych stężeń. Obecnie trwa wietrzenie sali i korytarza na drugim piętrze szpitala. - Będziemy prowadzić postępowanie w tej sprawie - komentuje krótko Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Sprawcą pożaru był 61-letni pacjent oddziału chirurgii ogólnej, który twierdził, że wypadł mu niedopałek papierosa, a od niego zapalił się materac na którym leżał. Po przewietrzeniu pomieszczeń oddział wrócił do normalnej pracy, a mężczyźni przybywający w sali, w której doszło do zaprószenia ognia zostali przeniesieni do innych pomieszczeń - mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości