Wiadomości

Gorzów chce dołączyć do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”

21 stycznia 2021, 13:33
fot. archiwum
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 27 stycznia, radni zajmą się uchwałą w sprawie przystąpienia naszego miasta do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”. W ten sposób władze Gorzowa wspólnie z innymi samorządami chcą mieć m.in. możliwość inicjowania zmian w przepisach regulujących sport żużlowy.

Żużel, to bez wątpienia sport, który w Gorzowie przyciąga największą ilość kibiców. Ponadto klub żużlowy Stal Gorzów otrzymuje co roku od miasta największe wsparcie finansowe. Oczywiście nie można również zapomnieć o tym, że Bartosz Zmarzlik ze Stali jest również dwukrotnym, indywidualnym mistrzem świata na żużlu.

Jak się okazuje, władze Gorzowa chcą przystąpić do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”. Uchwałę w tej sprawie mają podjąć radni podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 27 stycznia.  Stowarzyszenie "Samorządy dla żużla" to zrzeszenie jednostek samorządu terytorialnego w celu przedstawienia stanowiska we współpracy ze środowiskiem sportu żużlowego. Obiekt żużlowe, na których rozgrywane są mecze ekstraligi żużlowej są własnością samorządów, które nie są stroną dla organizatorów rozgrywek ligowych w ewentualnych sprawach spornych, takich jak choćby wymogi dotyczące torów żużlowych i odpowiednich ich zabezpieczeń na różne okoliczności.

- Sport żużlowy to okazja do promowania miast, dlatego też samorządy będące ważnym partnerem dla lokalnych klubów żużlowych, powinny mieć możliwość stać się ważnym członkiem współpracy z podmiotem prowadzącym rozgrywki ligowe. Takie stowarzyszenie mogłoby się stać ważnym głosem samorządów w sprawie tworzenia warunków do uprawiania tego sportu - tłumaczy Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Celem stowarzyszenia jest popularyzacja sportu żużlowego, wspieranie wszelkich inicjatyw mających na celu rozwój sportu żużlowego, kreowanie wspólnej polityki samorządowej w zakresie rozwoju sportu żużlowego. A także inicjowanie zmian w przepisach regulujących sport żużlowy oraz reprezentowanie jednostek samorządu terytorialnego, w których funkcjonuje sport żużlowy na forum krajowym i międzynarodowym. Oczywiście wszyscy członkowie stowarzyszenia będą płacić składki członkowskie. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości