Wiadomości

Gorzów chce dołączyć do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”

21 stycznia 2021, 13:33
fot. archiwum
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 27 stycznia, radni zajmą się uchwałą w sprawie przystąpienia naszego miasta do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”. W ten sposób władze Gorzowa wspólnie z innymi samorządami chcą mieć m.in. możliwość inicjowania zmian w przepisach regulujących sport żużlowy.

Żużel, to bez wątpienia sport, który w Gorzowie przyciąga największą ilość kibiców. Ponadto klub żużlowy Stal Gorzów otrzymuje co roku od miasta największe wsparcie finansowe. Oczywiście nie można również zapomnieć o tym, że Bartosz Zmarzlik ze Stali jest również dwukrotnym, indywidualnym mistrzem świata na żużlu.

Jak się okazuje, władze Gorzowa chcą przystąpić do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”. Uchwałę w tej sprawie mają podjąć radni podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 27 stycznia.  Stowarzyszenie "Samorządy dla żużla" to zrzeszenie jednostek samorządu terytorialnego w celu przedstawienia stanowiska we współpracy ze środowiskiem sportu żużlowego. Obiekt żużlowe, na których rozgrywane są mecze ekstraligi żużlowej są własnością samorządów, które nie są stroną dla organizatorów rozgrywek ligowych w ewentualnych sprawach spornych, takich jak choćby wymogi dotyczące torów żużlowych i odpowiednich ich zabezpieczeń na różne okoliczności.

- Sport żużlowy to okazja do promowania miast, dlatego też samorządy będące ważnym partnerem dla lokalnych klubów żużlowych, powinny mieć możliwość stać się ważnym członkiem współpracy z podmiotem prowadzącym rozgrywki ligowe. Takie stowarzyszenie mogłoby się stać ważnym głosem samorządów w sprawie tworzenia warunków do uprawiania tego sportu - tłumaczy Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Celem stowarzyszenia jest popularyzacja sportu żużlowego, wspieranie wszelkich inicjatyw mających na celu rozwój sportu żużlowego, kreowanie wspólnej polityki samorządowej w zakresie rozwoju sportu żużlowego. A także inicjowanie zmian w przepisach regulujących sport żużlowy oraz reprezentowanie jednostek samorządu terytorialnego, w których funkcjonuje sport żużlowy na forum krajowym i międzynarodowym. Oczywiście wszyscy członkowie stowarzyszenia będą płacić składki członkowskie. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości