• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Skrzyżowanie Mieszka I i Mickiewicza zostanie zamknięte

21 stycznia 2021, 12:27
fot. Anna Kluwak
W sobotę 23 stycznia wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I przystąpi do jednego z ostatnich etapów prac. Zamknięty zostanie ostatni odcinek ul. Mieszka I od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta wraz ze skrzyżowaniem ul. Miesza I i Mickiewicza. Wykonawca jednocześnie podkreśla, że zapewni dojazd do przychodni i Sądu Okręgowego.

Konsorcjum firm ZUE i FDO, które wygrało przetarg na przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I prowadzi obecnie roboty niemal na całym odcinku planowanej inwestycji. W sobotę 23 stycznia wykonawca rozpocznie prace na przedostatnim etapie inwestycji, który obejmie odcinek ul. Mieszka I od ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta. 

Bardzo ważna informacja dla kierowców – wykonawca planuje całkowite zamknięcie skrzyżowania ul. Mieszka I i Mickiewicza oraz odcinek Mieszka I od Mickiewicza do Roosevelta przy zapewnieniu dojazdu do przychodni i Sądu Okręgowego. Nadal zamknięty dla ruchu będzie również odcinek ul. Mieszka I od Borowskiego do Mickiewicza.

Natomiast w marcu ruszą prace przy ostatnim etapie inwestycji i obejmą odcinek ul. Chrobrego od skrzyżowania z ul. Jagiełły do Pocztowej. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Archeolodzy wejdą na plac budowy. Będą utrudnienia w centrum Gorzowa".

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

- ul. Krasińskiego stanie się drogą bez przejazdu od strony Mieszka I, dlatego zostanie wprowadzony na niej ruch dwukierunkowy i wystąpią ograniczenia w parkowaniu pojazdów po jednej stronie;

- na odcinku około 100 m ul. Mieszka I od Roosevelta do budynku sądu możliwy będzie ruch dwukierunkowy – dojazd do bramy Sądu Okręgowego, przychodni w budynku Mieszka I 42 (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ZDROWA RODZINA B” s.c.). oraz podwórka, bez możliwości dojazdu do ul. Mickiewicza i Krasińskiego – droga ślepa;

- ul. Mickiewicza od Dąbrowskiego oraz ul. Mickiewicza od Kosynierów Gdyńskich funkcjonować będzie jako droga ślepa.

- otwarty zostanie dla ruchu dwukierunkowego przejazd przez ul. Chrobrego w ciągu ul. Borowskiego. W drugiej fazie tego etapu planowane jest również otwarcie przejazdu w ciągu ul. Jagiellończyka dla ruchu jednokierunkowego. Powyższe możliwe będzie po zakończeniu prac archeologicznych i ułożeniu nawierzchni umożliwiającej przejazd.

- pozostałe przejazdy poprzeczne przez teren budowy (ul. Mieszka I i Chrobrego) pozostawione będą analogicznie jak w obecnym stanie. Otwarty będzie przejazd przez ul. Krzywoustego (dla ruchu jednokierunkowego od Dąbrowskiego do Armii Polskiej). Możliwy będzie również przejazd przez plac budowy w ciągu ulicy 30 Stycznia (przejazd jednokierunkowy od Dąbrowskiego do Chrobrego).

- zamknięte nadal będą przejazdy w ciągu ulic Słowackiego, Jagiellończyka (I faza), 30 Stycznia. Na ul. Dąbrowskiego od Jagiellończyka do Borowskiego zachowany zostanie ruchu jednokierunkowy z umożliwieniem parkowania po lewej stronie.

ZMIANY W KURSOWANIU MZK

W związku z powyższym zmianie ulegną trasy linii autobusowych nr T2, 104, 134, 503, 505. W kierunku pętli: Piaski, Ustronie i Dekerta-Szpital autobusy od przystanku Mickiewicza pojadą objazdem ulicami Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i na skrzyżowaniu z ulicą Kazimierza Wielkiego wrócą na stałe trasy.

Przy ulicy Kazimierza Wielkiego (posesja nr 4) zlokalizowany będzie przystanek tymczasowy dla linii nr T 2, 503, 505. Na czas trwania objazdu zawieszony zostanie przystanek Sąd przy ulicy Mieszka I w kierunku Piasków i Górczyna.

OBJAZDY

Dla zamkniętej ulicy Mieszka I i przejazdów w ciągu dróg poprzecznych zorganizowane zostaną objazdy, które oznakowane zostaną tablicami drogowymi. Schemat tras objazdu przedstawiono na poniższej mapie.

Objazd od strony północnej zamykanego odcinka Mieszka I między Roosevelta i Mickiewicza wytyczono przez ul. Kosynierów Gdyńskich – do Borowskiego (kolor niebieski jasny). Od strony wschodniej – ul. Dąbrowskiego/Mickiewicza/Wyszyńskiego przewidziano wyznaczenie objazdu przez ul. Borowskiego (kolor fioletowy). Dla jadących od centrum ul. Kosynierów Gdyńskich oraz z osiedla Staszica ul. Mościckiego przewidziano trasę objazdu przez ul. Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – rondo Wyszyńskiego.

Objazd dla jadących ul. Dąbrowskiego do Kosynierów Gdyńskich i Armii Polskiej utrzymano przez ul. Krzywoustego (kolor zielony). Z kolei objazd do ul. Dąbrowskiego dla kierowców jadących ul. Armii Polskiej czy 30 Stycznia zachowano przez Borowskiego (kolor pomarańczowy). Dodatkowo utrzymany będzie objazd z Dąbrowskiego do Kosynierów Gdyńskich i Armii Polskiej z uwagi na zamknięcie 30 Stycznia (kolor brązowy).

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości