Wiadomości

Skrzyżowanie Mieszka I i Mickiewicza zostanie zamknięte

21 stycznia 2021, 12:27
fot. Anna Kluwak
W sobotę 23 stycznia wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I przystąpi do jednego z ostatnich etapów prac. Zamknięty zostanie ostatni odcinek ul. Mieszka I od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta wraz ze skrzyżowaniem ul. Miesza I i Mickiewicza. Wykonawca jednocześnie podkreśla, że zapewni dojazd do przychodni i Sądu Okręgowego.

Konsorcjum firm ZUE i FDO, które wygrało przetarg na przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I prowadzi obecnie roboty niemal na całym odcinku planowanej inwestycji. W sobotę 23 stycznia wykonawca rozpocznie prace na przedostatnim etapie inwestycji, który obejmie odcinek ul. Mieszka I od ul. Mickiewicza do ul. Roosevelta. 

Bardzo ważna informacja dla kierowców – wykonawca planuje całkowite zamknięcie skrzyżowania ul. Mieszka I i Mickiewicza oraz odcinek Mieszka I od Mickiewicza do Roosevelta przy zapewnieniu dojazdu do przychodni i Sądu Okręgowego. Nadal zamknięty dla ruchu będzie również odcinek ul. Mieszka I od Borowskiego do Mickiewicza.

Natomiast w marcu ruszą prace przy ostatnim etapie inwestycji i obejmą odcinek ul. Chrobrego od skrzyżowania z ul. Jagiełły do Pocztowej. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Archeolodzy wejdą na plac budowy. Będą utrudnienia w centrum Gorzowa".

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

- ul. Krasińskiego stanie się drogą bez przejazdu od strony Mieszka I, dlatego zostanie wprowadzony na niej ruch dwukierunkowy i wystąpią ograniczenia w parkowaniu pojazdów po jednej stronie;

- na odcinku około 100 m ul. Mieszka I od Roosevelta do budynku sądu możliwy będzie ruch dwukierunkowy – dojazd do bramy Sądu Okręgowego, przychodni w budynku Mieszka I 42 (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ZDROWA RODZINA B” s.c.). oraz podwórka, bez możliwości dojazdu do ul. Mickiewicza i Krasińskiego – droga ślepa;

- ul. Mickiewicza od Dąbrowskiego oraz ul. Mickiewicza od Kosynierów Gdyńskich funkcjonować będzie jako droga ślepa.

- otwarty zostanie dla ruchu dwukierunkowego przejazd przez ul. Chrobrego w ciągu ul. Borowskiego. W drugiej fazie tego etapu planowane jest również otwarcie przejazdu w ciągu ul. Jagiellończyka dla ruchu jednokierunkowego. Powyższe możliwe będzie po zakończeniu prac archeologicznych i ułożeniu nawierzchni umożliwiającej przejazd.

- pozostałe przejazdy poprzeczne przez teren budowy (ul. Mieszka I i Chrobrego) pozostawione będą analogicznie jak w obecnym stanie. Otwarty będzie przejazd przez ul. Krzywoustego (dla ruchu jednokierunkowego od Dąbrowskiego do Armii Polskiej). Możliwy będzie również przejazd przez plac budowy w ciągu ulicy 30 Stycznia (przejazd jednokierunkowy od Dąbrowskiego do Chrobrego).

- zamknięte nadal będą przejazdy w ciągu ulic Słowackiego, Jagiellończyka (I faza), 30 Stycznia. Na ul. Dąbrowskiego od Jagiellończyka do Borowskiego zachowany zostanie ruchu jednokierunkowy z umożliwieniem parkowania po lewej stronie.

ZMIANY W KURSOWANIU MZK

W związku z powyższym zmianie ulegną trasy linii autobusowych nr T2, 104, 134, 503, 505. W kierunku pętli: Piaski, Ustronie i Dekerta-Szpital autobusy od przystanku Mickiewicza pojadą objazdem ulicami Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i na skrzyżowaniu z ulicą Kazimierza Wielkiego wrócą na stałe trasy.

Przy ulicy Kazimierza Wielkiego (posesja nr 4) zlokalizowany będzie przystanek tymczasowy dla linii nr T 2, 503, 505. Na czas trwania objazdu zawieszony zostanie przystanek Sąd przy ulicy Mieszka I w kierunku Piasków i Górczyna.

OBJAZDY

Dla zamkniętej ulicy Mieszka I i przejazdów w ciągu dróg poprzecznych zorganizowane zostaną objazdy, które oznakowane zostaną tablicami drogowymi. Schemat tras objazdu przedstawiono na poniższej mapie.

Objazd od strony północnej zamykanego odcinka Mieszka I między Roosevelta i Mickiewicza wytyczono przez ul. Kosynierów Gdyńskich – do Borowskiego (kolor niebieski jasny). Od strony wschodniej – ul. Dąbrowskiego/Mickiewicza/Wyszyńskiego przewidziano wyznaczenie objazdu przez ul. Borowskiego (kolor fioletowy). Dla jadących od centrum ul. Kosynierów Gdyńskich oraz z osiedla Staszica ul. Mościckiego przewidziano trasę objazdu przez ul. Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – rondo Wyszyńskiego.

Objazd dla jadących ul. Dąbrowskiego do Kosynierów Gdyńskich i Armii Polskiej utrzymano przez ul. Krzywoustego (kolor zielony). Z kolei objazd do ul. Dąbrowskiego dla kierowców jadących ul. Armii Polskiej czy 30 Stycznia zachowano przez Borowskiego (kolor pomarańczowy). Dodatkowo utrzymany będzie objazd z Dąbrowskiego do Kosynierów Gdyńskich i Armii Polskiej z uwagi na zamknięcie 30 Stycznia (kolor brązowy).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości