Wiadomości

Wymuszenie pierwszeństwa na autobusie MZK. Poszkodowana pasażerka autobusu

20 stycznia 2021, 13:13
fot. Anna Kluwak
W środę przy ul. Wybickiego w Gorzowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym wymusił pierwszeństwo przejazdu na autobusie MZK. Chociaż nie doszło do zderzenia obu pojazdów, to poszkodowana została pasażerka autobusu. Starsza kobieta podczas gwałtownego hamowania upadła. Została zabrana do szpitala.

W środę 20 stycznia po godz. 12 przy ul. Wybickiego na wysokości Kaskady doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji linii 124, który jechał w stronę przystanku na Jagiełły. Na miejsce została wysłana policja, pogotowie, straż pożarna i kontrola ruchu MZK.

- Doszło do wymuszenia pierwszeństwa przez samochód osobowy na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji. W wyniku gwałtownego hamowania, starsza kobieta podróżująca autobusem upadła i doznała obrażeń. Natomiast nie doszło do zderzenia obu pojazdów. Na miejscu trwają policyjne czynności – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało, starsza kobieta siedziała i w momencie gwałtownego hamowania upadła na podłogę autobusu. Poszkodowana pasażerka została zabrana do szpitala.- Pogotowie udzielało pomocy również kierowcy, który źle się poczuł po całym zdarzeniu. Kierowca dalej nie pojedzie już tym autobusem. Na miejsce zostało wysłane zastępstwo które wróci tym autobusem do zajezdni. 

W miejscu zdarzenia jest wprowadzony ruch wahadłowy, więc kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości