Wiadomości

Niebezpiecznie na przejściu dla pieszych [film]

20 stycznia 2021, 10:29
Do niebezpiecznej sytuacji doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego. Pan Michał jadąc ul. Piłsudskiego w kierunku ronda Górczyńskiego zatrzymał się przed pasami, aby przepuścić pieszego. W momencie, kiedy pieszy chciał wejść na jezdnię, prawym pasem z dużą prędkością przejechał kierujący fordem. Pan Michał ostrzegł pieszego trąbieniem, aby ten nie wchodził na pasy, inaczej mogłoby dojść do tragedii.

Do zdarzenia doszło we wtorek 19 stycznia o godz. 12.25 na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Niepodległości – są to jedne z najbardziej niebezpiecznych pasów na których co jakiś czas dochodzi do potrąceń. 

Nasz czytelnik pan Michał jechał swoim autem lewym pasem ul. Piłsudskiego w stronę ronda Górczyńskiego. Na nagraniu z kamery samochodowej dokładnie widać, że nasz czytelnik kiedy zauważył pieszego zbliżającego się do pasów, zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. W momencie kiedy auto pana Michała już stało przed pasami, prawym pasem przejechał z dużą prędkością kierujący fordem kuga. Nasz czytelnik, kiedy w lusterku zobaczył pędzący pojazd zaczął trąbić, aby ostrzec pieszego, żeby ten nie wchodził na jezdnię. Inaczej mogłoby dojść do tragedii.

Nagranie zostało wysłane na skrzynkę „stop agresji drogowej”. - Policjanci podejmą czynności w sprawie kierowcy forda, który będzie musiał liczyć się z surowymi konsekwencjami. W tym przypadku można mówić nawet o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. Na pochwałę zasługuje za to reakcja kierowcy, który ostrzegł pieszego trąbiąc, bo zapobiegła tragedii – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Policja zachęca, aby kierowcy, którzy mają w swoich pojazdach wideorejestratory wysyłali na adres stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl nagrania na których widać, jak inny uczestnicy ruchu drogowego łamią przepisy prawa i pokazują brak zdrowego rozsądku podejmując się niektórych manewrów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości