Wiadomości

Niebezpiecznie na przejściu dla pieszych [film]

20 stycznia 2021, 10:29
Do niebezpiecznej sytuacji doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego. Pan Michał jadąc ul. Piłsudskiego w kierunku ronda Górczyńskiego zatrzymał się przed pasami, aby przepuścić pieszego. W momencie, kiedy pieszy chciał wejść na jezdnię, prawym pasem z dużą prędkością przejechał kierujący fordem. Pan Michał ostrzegł pieszego trąbieniem, aby ten nie wchodził na pasy, inaczej mogłoby dojść do tragedii.

Do zdarzenia doszło we wtorek 19 stycznia o godz. 12.25 na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Niepodległości – są to jedne z najbardziej niebezpiecznych pasów na których co jakiś czas dochodzi do potrąceń. 

Nasz czytelnik pan Michał jechał swoim autem lewym pasem ul. Piłsudskiego w stronę ronda Górczyńskiego. Na nagraniu z kamery samochodowej dokładnie widać, że nasz czytelnik kiedy zauważył pieszego zbliżającego się do pasów, zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. W momencie kiedy auto pana Michała już stało przed pasami, prawym pasem przejechał z dużą prędkością kierujący fordem kuga. Nasz czytelnik, kiedy w lusterku zobaczył pędzący pojazd zaczął trąbić, aby ostrzec pieszego, żeby ten nie wchodził na jezdnię. Inaczej mogłoby dojść do tragedii.

Nagranie zostało wysłane na skrzynkę „stop agresji drogowej”. - Policjanci podejmą czynności w sprawie kierowcy forda, który będzie musiał liczyć się z surowymi konsekwencjami. W tym przypadku można mówić nawet o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. Na pochwałę zasługuje za to reakcja kierowcy, który ostrzegł pieszego trąbiąc, bo zapobiegła tragedii – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Policja zachęca, aby kierowcy, którzy mają w swoich pojazdach wideorejestratory wysyłali na adres stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl nagrania na których widać, jak inny uczestnicy ruchu drogowego łamią przepisy prawa i pokazują brak zdrowego rozsądku podejmując się niektórych manewrów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości