Wiadomości

Wolontariusze WOŚP wyruszą na ulice Gorzowa. Finał odbędzie się w on-line

19 stycznia 2021, 14:15
fot. archiwum/Urząd Miasta Gorzowa
Trwają przygotowania do 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Na ulicach Gorzowa pojawi się około 400 wolontariuszy z puszkami. Natomiast licytacje, koncerty i rozmowy z gośćmi będą transmitowane on-line.

Tegoroczny, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał się odbyć w niedziele 10 stycznia 2021 roku, ale ostatecznie nie doszedł do skutku. Wydarzenie zostało przełożone na niedzielę 31 stycznia 2021 roku z uwagi na „kwarantannę narodową”, którą ogłosił rząd, a która obowiązywała od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku. W Gorzowie trwają przygotowania do finału, który odbędzie się w zupełnie innej formie. Ze względu na obostrzenia, nie będzie tradycyjnej sceny WOŚP w centrum miasta. Natomiast wszystkie wydarzenia zostaną przeniesione do sieci. 

- Na miejskim kanale Youtube, w ramach orkiestrowego studia, „na żywo” będzie można oglądać rozmowy z gośćmi, zobaczyć najciekawsze gorzowskie gadżety, wystawione na licytację oraz posłuchać muzyki lokalnych artystów i nie tylko. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy. A studio poprowadzą Paweł Podkański i Daniel Zieliński. Start o godzinie 16, koniec o godz. 19, tak aby o godzinie 20 wszyscy mieli szansę obejrzeć „światełko do nieba”, czyli pokaz fajerwerków na żywo – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa. 

Niezmiennym elementem finału, którego nie zabraknie, będą wolontariusze z puszkami. W niedzielę 31 stycznia na ulicach Gorzowa pojawi się około 400 wolontariuszy, którzy będą kwestowali od wczesnych godzin porannych do godziny 20. W Gorzowie zagrają dwa sztaby przy „Klubie u Szefa” oraz przy Szkole Podstawowej nr 2. Orkiestrowe granie wspierają również wolontariusze z „Gastronomika”, I LO, harcerze z SP 20 i młodzież z Kłodawy. To są mini Sztaby, grające z Klubem U Szefa.

- „Finał z głową” takie jest hasło tegorocznej przewodnie naszej zbiórki. Orkiestra zagra w tym roku już 29. raz. W tym roku będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu na szpitalne oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – podkreśla Liberkowska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości