Wiadomości

Finał WOŚP przełożony

17 grudnia 2020, 19:23
fot. Lucyna Lewandowska
W związku z wprowadzeniem narodowej kwarantanny, a co za tym idzie nowych obostrzeń, Jurek Owsiak zdecydował o przełożeniu 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał odbyć się w niedzielę 10 stycznia. Nowy termin to niedziela 31 stycznia.

- Od dwóch miesięcy w fundacji żyjemy organizacją zbliżającego się 29. finału WOŚP. Przygotowujemy się na różne scenariusze, ponieważ sama pandemia zaskakuje ludzi co chwilę na całym świecie swoimi wyzwaniami. Pilnie śledzimy wszelkiego rodzaju obostrzenia i wprowadzane przepisy covidowe. Każde takie postanowienie jest przez nas brane pod uwagę i nie dyskutujemy z ich postanowieniami, ale rozumiejąc powagę sytuacji natychmiast tworzymy na tę okoliczność scenariusz. Wszystkich nas zaskoczyła informacja rządu na temat nowych obostrzeń związanych z pandemią, ale rozumiemy, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, środki muszą być stanowcze i to chyba jedyne rozwiązanie, które pozwoli opanować wirusa i pandemię – pisze Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

29. finał WOŚP miał się odbyć w niedziele 10 stycznia 2021 roku, ale ostatecznie nie dojdzie do skutku. Wydarzenie zostało przełożone na niedzielę 31 stycznia 2021 roku z uwagi na kwarantannę narodową, którą ogłosił rząd, a która będzie obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku.

W całej Polsce pomimo pandemii zostały zarejestrowane 1362 sztaby. Jak podkreśla Owsiak, są w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków -

- Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Bardzo cieszymy się, że 120 000 wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło – WYGRAMY – było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie. 31 stycznia gramy w 29. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie – podkreśla Owsiak.

Więcej informacji z regionu lubuskiego znajdziesz też na lubuskie24.pl

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości