Wiadomości

Kto wyremontuje zniszczoną "jedynkę"?

11 stycznia 2021, 09:00
fot. archiwum
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się modernizacją Szkoły Podstawowej nr 1. Budynek nie widział generalnego remontu od ponad 20 lat, dlatego też przed potencjalnym wykonawcą sporo pracy. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 19 stycznia 2021 roku.

Temat Szkoły Podstawowej nr 1 Gorzowie był na portalu gorzowianin.com wielokrotnie poruszany. Rodzice uczniów z "jedynki" podkreślają, że placówka do której uczęszczają ich dzieci jest po prostu w tragicznym stanie, a szkoła nie widziała generalnego remontu od ponad 20 lat. Dlatego też dyrekcja placówki wspólnie z rodzicami walczyła od dłuższego czasu o środki na przeprowadzenie prac w szkole.

Dlatego też informacja o tym, że miasto otrzymało dofinansowanie na remont podstawówki bardzo ucieszyła nie tylko dyrekcję, ale przede wszystkich rodziców uczniów. Projekt pod nazwą „Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie” otrzymał dotację w kwocie 6,6, mln zł. Natomiast sam remont ma wynieść około 7,9 mln zł .

Władze Gorzowa właśnie ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy prac. Miasto czeka na zgłoszenia firm do wtorku 19 stycznia. Jeżeli uda się pozytywnie rozstrzygnąć postępowanie przetargowe, wówczas wykonawca będzie miał czas do 15 listopada 2021 roku na przeprowadzenie wszystkich prac.

W ramach inwestycji w „jedynce” zostanie przeprowadzona renowacja okien i stropów, wyremontowana zostanie część sal lekcyjnych, pokój dyrekcji oraz administracji. Prace przewidują również wzmocnienie fundamentów przez palowanie i podbicie, a także modernizację instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz wymianę pokrycia dachu.

Ponadto zostanie zagospodarowany teren przy szkole. Roboty polegać będą na montażu jednego zestawu sprawnościowego - placu zabaw (urządzenia sportowo – gimnastycznego, ścieżki sprawnościowej, zestawu typu ścieżka zdrowia) wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznych z piasku, a także na zamocowaniu sześciu stalowych stelaży, przeznaczonych pod wystawę o historii szkoły.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości