Namierzanie wskazanego telefonu - czy to w ogóle możliwe?

13 stycznia 2021, 17:11, materiał zewnętrzny, 16
Wyjątkowo trudno dziś wskazać osobę, która nie korzysta z telefonu komórkowego. Popularne smartfony zdominowały rynek urządzeń mobilnych i obecnie goszczą w niemal każdym plecaku, torebce czy kieszeni. Nowoczesnymi telefonami posługują się dziś zarówno kilkuletnie dzieci, jak i leciwi seniorzy. Smartfony wykorzystujemy do kontaktu, rozrywki, robienia zdjęć, pracy czy nauki - niebagatelną rolę odgrywa w tym także internet. Czasem zdarza się jednak, że w wyniku kradzieży lub nieuwagi tracimy dostęp do naszego telefonu - jak go wówczas namierzyć?

Kradzież lub zagubienie telefonu - co dalej?

Wartość mobilnych urządzeń i chwila naszej nieuwagi sprawiają, że nasze telefony często padają łupem złodziei i kieszonkowców. Nasz smartfon to często skarbnica wiedzy na nasz temat - gwarantuje jego posiadaczowi dostęp do naszych kontaktów, kont na portalach społecznościowych czy kont bankowych. Nic więc dziwnego, że utrata telefonu budzi w wielu z nas uczucia paniki i dezorientacji. W takim przypadku liczy się jednak przede wszystkim szybkość naszej reakcji i działań, które musimy podjąć niezwłocznie. Na szczęście z pomocą przychodzą nam chociażby aplikacje służące do namierzania telefonów. Dzięki nim nie tylko poznamy aktualne położenie zagubionego sprzętu, ale również mamy możliwość zdalnego usunięcia danych z urządzenia czy zablokowania go - dzięki temu stanie się on bezużyteczny dla nieuczciwego znalazcy czy złodzieja. Aplikacje namierzające i szpiegowskie to jednak nie tylko określanie aktualnego położenia telefonu (w oparciu o GPS czy Wi-Fi) czy zdalne wymazywanie jego zawartości. Okazuje się bowiem, że dostępne na rynku aplikacje oferują swoim użytkownikom znacznie więcej.

Nie tylko namierzanie...

Aplikacje do namierzania telefonów nie muszą ograniczać się jedynie do wskazywania jego lokalizacji. Doskonałym przykładem może być tutaj https://www.i-mobi.pl/. Program może zainteresować chociażby rodziców, którzy dzięki niemu mogą sprawdzić położenie dziecka i uzyskać kopię listy jego połączeń czy SMS-ów. Jest to także ciekawe rozwiązanie dla pracodawców, którzy dzięki temu mogą śledzić poczynania swoich podwładnych. Warto jednak pamiętać, że śledzenie telefonu bez wiedzy jego właściciela jest niemal niemożliwe. Tak też jest w tym przypadku - na śledzonym urządzeniu musi być bowiem zainstalowana stosowna aplikacja. Wówczas dodajemy go do śledzonych za pośrednictwem specjalnego panelu. Przed skorzystaniem z usługi warto także zapoznać się z jej cennikiem, regulaminem i zasadami działania. W przypadku kradzieży lub zagubienia telefonu nie miejmy jednak złudzeń - rzadko udaje się taki sprzęt odzyskać. Dlatego warto zadbać o jego bezpieczeństwo, a przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych danych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x