Wiadomości

Gorzów: Przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z opłaty targowej

29 grudnia 2020, 13:59
fot. Gorzowski Rynek Hurtowy
Wszyscy sprzedawcy z ryneczku przy Jerzego oraz giełdy przy ul. Złotego Smoka i Szczecińskiej zostaną zwolnieni z opłaty targowej od 1 stycznia aż do 31 grudnia 2021 roku. Brak opłat ma być pomocą dla przedsiębiorców, którzy są w trudnej sytuacji ze względu na pandemię koronawirusa.

Mam dobrą wiadomość dla przedsiębiorców sprzedających na gorzowskich targowiskach. Ze względu na pandemię koronawirusa, sprzedawcy zostaną zwolnieni z opłaty targowej. Od najbliższego piątku 1 stycznia 2021 roku inkasenci nie będą pobierali opłaty targowej na targowiskach - zarówno na ryneczku przy Jerzego, jak i na terenie giełdy przy ul. Złotego Smoka i Szczecińskiej.

- W ocenie ustawodawcy, zwolnienie z opłaty targowej będzie dużym wsparciem, ponieważ zwykle płacą ją drobni przedsiębiorcy, którzy sprzedają samodzielnie bądź z pomocą członków rodziny. Straty poniesione z tego powodu przez samorządy lokalne zostaną zrekompensowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości