Wiadomości

MZK nie pojedzie już do Bogdańca

28 grudnia 2020, 14:06
Od 1 stycznia MZK w Gorzowie przestaje obsługiwać komunikacyjnie południową część gminy Bogdaniec. Z Nowym Rokiem znikają linie 106 i 115. Kursy w kierunku Kwiatkowic realizować będzie prywatna firma.

Linia 221 zastąpi dotychczasową linię 106. Autobus odjeżdżać będzie z pętli Wieprzyce, a kończyć będzie kurs w Gostkowicach. Po drodze zatrzyma się w Łupowie, Jeninie, Bogdańcu, Kwiatkowicach, Jenincu, Włostowie, Krzyszczynie i Krzyszczynce.

Linia 222 (dawna 115) pojedzie od Wieprzyc przez Jeżyki, Jasiniec, Chwałowice, Lubczyno i przez Łupowo wróci do Gorzowa Wielkopolskiego.

Linia 223 ma zastąpić łączone dotychczas kursy z tras 115 i 106. Będzie kursować na odcinku Wieprzyce - Gostkowice z powrotem przez Włostów, Chwałowice i Lubczyno

Linia 224 Kursować ma na trasie Wieprzyce - Gostkowcie z obsługą dodatkowych miejscowości - Podjenin i Jeninek.

Gmina w informacji do mieszkańców wylicza korzyści i utrudnienia związane ze zmianami. Wśród korzyści wymieniane są: możliwość zakupu biletu miesięcznego na terenie gminy, niższa cena biletu jednorazowego (z 6,4 na 3 złote), zmniejszenie wydatków z budżetu gminy – nowy przewoźnik oferuje niższą cenę za 1 wozokilometr o 1,50 zł. Cena dwóch biletów miesięcznych pozostanie na poziomie ceny jednego dotychczasowego biletu z MZK. Zaletą ma być też likwidacja kursów łączonych. Każda trasa obsługiwana będzie indywidualnie.

Do tej pory szkolny bilet w MZK dla mieszkańców tej gminy kosztował 92 złote, normalny 184. Nowy przewoźnik będzie woził pasażerów za 45,90 (szkolny) i 90 złotych normalny. Do tego trzeba doliczyć cenę gorzowskiego biletu miesięcznego – 46 złotych szkolny i 90 normalny.

Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest koszt biletu jednorazowego – zamiast 6,40 mieszkańcy gminy Bogdaniec za dojazd do/z Gorzowa zapłacą 3 złote. Nie będzie też specjalnej taryfy tylko dla mieszkańców Łupowa – za bilet jednorazowy płacili oni 3,60 zł.

Ostatni autobus linii 106 wyruszy w sylwestrowy wieczór z Gostkowic.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości