Wiadomości

Do Kostrzyna pojedzie aż 15 par pociagów!

10 grudnia 2020, 15:29
Fot: Kamil Lewera, Radio PLUS
Jeden pociąg więcej na trasie do Krzyża i dodatkowych 5 par na trasie do Kostrzyna. Do tej listy możemy dopisać też dwa nowoczesne i co najważniejsze – bardziej pojemne składy z Newagu. Przy mizernej ofercie PKP Intercity, regionalny przewoźnik prezentuje się znacznie lepiej.

Na trasie Gorzów Wielkopolski – Krzyż – Gorzów Wielkopolski od 13 grudnia będzie mieli do dyspozycji 12 par pociągów. Pierwszy, który odjedzie w kierunku Krzyża, będzie TLK Kociewie o 5:17, a pierwszy pociąg REGIO odjedzie o 6:41, będzie to Ujście Warty do Poznania.

Duża zmiana na plus czeka za to pasażerów jeżdżących na trasie Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn – Gorzów Wielkopolski. Do tej pory na tym odcinku kursowało 10 par pociągów, od 13 grudnia ich liczba zwiększy się do 15. W rozkładzie pojawiły się głównie pociągi, które swój bieg rozpoczynają w samym Gorzowie.

W kierunku Poznania niewiele się zmienia. Do stolicy Wielkopolski bezpośrednio pojedzie 5 par pociągów: 3 regionalne, tzn. Ujście Warty, Kłodawka i Wilda, oraz dwa dalekobieżne – IC Gałczyński i IC Lubuszanin.

W kierunku Zielonej Góry nic się nie zmieni, tak jak do tej pory będzie kursowało 5 pociągów łączących ze sobą dwie stolice województwa. Pasażerowie korzystający z tych połączeń, muszą pamiętać o tym, że do czerwca 2021 trwać będzie modernizacja linii Czerwieńsk – Zbąszynek. Do tego czasu będzie kursowała autobusowa komunikacja zastępcza

Więcej informacji z regionu lubuskiego znajdziesz też na lubuskie24.pl

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości