Wiadomości

Do Kostrzyna pojedzie aż 15 par pociagów!

10 grudnia 2020, 15:29
Fot: Kamil Lewera, Radio PLUS
Jeden pociąg więcej na trasie do Krzyża i dodatkowych 5 par na trasie do Kostrzyna. Do tej listy możemy dopisać też dwa nowoczesne i co najważniejsze – bardziej pojemne składy z Newagu. Przy mizernej ofercie PKP Intercity, regionalny przewoźnik prezentuje się znacznie lepiej.

Na trasie Gorzów Wielkopolski – Krzyż – Gorzów Wielkopolski od 13 grudnia będzie mieli do dyspozycji 12 par pociągów. Pierwszy, który odjedzie w kierunku Krzyża, będzie TLK Kociewie o 5:17, a pierwszy pociąg REGIO odjedzie o 6:41, będzie to Ujście Warty do Poznania.

Duża zmiana na plus czeka za to pasażerów jeżdżących na trasie Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn – Gorzów Wielkopolski. Do tej pory na tym odcinku kursowało 10 par pociągów, od 13 grudnia ich liczba zwiększy się do 15. W rozkładzie pojawiły się głównie pociągi, które swój bieg rozpoczynają w samym Gorzowie.

W kierunku Poznania niewiele się zmienia. Do stolicy Wielkopolski bezpośrednio pojedzie 5 par pociągów: 3 regionalne, tzn. Ujście Warty, Kłodawka i Wilda, oraz dwa dalekobieżne – IC Gałczyński i IC Lubuszanin.

W kierunku Zielonej Góry nic się nie zmieni, tak jak do tej pory będzie kursowało 5 pociągów łączących ze sobą dwie stolice województwa. Pasażerowie korzystający z tych połączeń, muszą pamiętać o tym, że do czerwca 2021 trwać będzie modernizacja linii Czerwieńsk – Zbąszynek. Do tego czasu będzie kursowała autobusowa komunikacja zastępcza

Więcej informacji z regionu lubuskiego znajdziesz też na lubuskie24.pl

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości