Wiadomości

Intercity: z Zielonej Góry 30 pociągów, z Gorzowa...4

10 grudnia 2020, 14:03
W nowym rozkładzie mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli korzystać z większej liczby pociągów PKP Intercity, będzie ich już 30 – informuje w informacji prasowej PKP Intercity. O Gorzowie nasz narodowy przewoźnik wspomina niewiele, bo nie ma czym się chwalić. Będziemy mieli aż 4 pary pociągów, w tym dwa łączone.

Już od 13 grudnia mieszkańcy północnej części województwa będą mogli "w świat" pojechać aż czterema pociągami dalekobieżnymi. Będą to dwa pociągi do Gdyni, czyli TLK „Bory Tucholskie” relacji Kostrzyn – Gdynia Główna – Kostrzyn oraz TLK „Kociewie” relacji Gorzów Wielkopolski – Gdynia Główna - Gorzów Wielkopolski.

Poranny TLK Kociewie odjedzie z Gorzowa o 5:17, w Gdyni będzie o 11:17. Popołudniowy TLK Bory Tucholskie odjedzie z Gorzowa o 15:48 (pociąg swój bieg rozpocznie w Kostrzynie), a do Gdyni dojedzie o 21:18.

Dwa pociągi pojadą też w kierunku Warszawy. Będzie to IC „Gałczyński” relacji Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny z wagonami z Gorzowa dołączanymi w Zbąszynku oraz IC „Lubuszanin” relacji Zielona Góra – Warszawa – Lublin — Chełm – również z kilkoma wagonami do i z Gorzowa.

Lubuszanin w kierunku Warszawy odjedzie z Gorzowa o 5:41, w Zbąszynku oczekiwać będzie na skład z Zielonej Góry, w Poznaniu będzie o 8:36, w Warszawie o 11:30, w Lublinie o 14:05, a w Chełmie o 14:55. W drodze powrotnej pociąg z Warszawy wyjedzie o 16:24, a w Gorzowie będzie o 22:15. IC Lubuszanin będzie zestawiony z trzech nowych wagonów: dwa przedziałowe i jeden bezprzedziałowy.

Natomiast IC Gałczyński wyjedzie z Gorzowa o 15:59, ze Skwierzyny o 16:24, z Międzyrzecza o 16:43. w Poznaniu będzie o 18:22, a w Warszawie o 22:12. Pociąg w drogę powrotną wyruszy o 6:08, a w Gorzowie będzie o 12:01.

A z Zielonej Góry pojedziemy pociągami Intercity do: Berlina, Warszawy, Świnoujścia, Wrocławia, Krakowa, Kielc, Lublina, Katowic. - Podniesie się standard podróżowania, ponieważ znacząco zwiększy się udział kategorii InterCity (IC) wśród pociągów jeżdżących z i do stolicy województwa lubuskiego – czytamy w informacji przesłanej od przewoźnika.

Więcej informacji z regionu lubuskiego znajdziesz też na lubuskie24.pl


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości