Wiadomości

To już pewne. Będą trzy niedziele handlowe w grudniu

4 grudnia 2020, 09:44
fot. archiwum
Jest decyzja w sprawie niedzieli handlowej 6 grudnia. Prezydent RP podpisał właśnie ustawę, która zezwala na handel w Mikołajki. To oznacza, że aż do świąt Bożego Narodzenia czekają na klientów trzy niedziele handlowe.

Rząd zdecydował się wprowadzić dodatkową niedzielę handlową przed świętami Bożego Narodzenia. Wcześniej, przedświąteczne zakupy moglibyśmy zrobić tylko w niedzielę 13 i 20 grudnia. Natomiast według najnowszej ustawy, którą właśnie podpisał prezydent RP, zakaz handlu został zniesiony również w niedzielę 6 grudnia. To oznacza, że aż do świąt Bożego Narodzenia czekają na klientów trzy niedziele handlowe.

- Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 roku. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej – czytamy w uzasadnieniu ustawy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości