Wiadomości

Na ulice Gorzowa wyjeździe świąteczny tramwaj

27 listopada 2020, 12:00
fot. archiwum
W tym roku atrakcje związane ze świętami Bożego Narodzenia będą bardzo ograniczone. Nie będzie miejskiej Wigilii czy tradycyjnego jarmarku. Jednak władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji planują niespodziankę dla gorzowian. Już 6 grudnia na ulice miasta wyjedzie świąteczny tramwaj.

Po raz ostatni świąteczny tramwaj jeździł ulicami Gorzowa w grudniu 2016 roku. Gorzowski Helmut był jedyny i niepowtarzalny – miał dużą czerwoną czapkę św. Mikołaja, natomiast motorniczy jeździł w mikołajowej czapce lub w stroju św. Mikołaja. Jednak największego uroku dodawały mu lampki. Cały tramwaj był obwieszony w kilkaset lampek, które tworzyły niesamowity efekt, kiedy zapadał zmrok.

Teraz, kiedy tramwaje wróciły do kursowania po ulicach miasta, władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji planują uruchomienie świątecznego tramwaju. Tym bardziej, że w tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie będzie miejskiej Wigilii czy tradycyjnego jarmarku.

- Oświetlenie naszego Twista będzie dużo skromniejsze, niż miało to miejsce z Helmutem kilka lat temu. Nowe tramwaje są na gwarancji i nie możemy ich ozdobić od góry do dołu. Planujemy zawiesić lampki na samej górze, tak aby opadały i sięgały do górnej części okna. Chcemy takim świątecznym tramwajem wywołać uśmiech na twarzach gorzowian w tym trudnym czasie – mówi Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Świąteczny tramwaj wyjeździe na ulice Gorzowa w Mikołajki 6 grudnia i będzie kursował na linii nr 1 aż do niedzieli 27 grudnia. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy specjalnego tramwaju poznamy na początku grudnia.

Poniżej przypominamy, jak wyglądał świąteczny Helmut na ulicach Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości