Wiadomości

MAN czy Solaris? Wpłynęły dwie oferty na leasing autobusów

23 listopada 2020, 10:15, red
Miejski Zakład Komunikacji chce kupić sześć nowych autobusów niskopodłogowych, które miałyby wzmocnić flotę pojazdów i być może zastąpić wysłużone i bardzo awaryjne Solarisy. DO przetargu tradycyjnie już stanęły dwie firmy – MAN i Solaris.

Miejski Zakład Komunikacji poinformował, że chce przeznaczyć na zakup sześciu nowoczesnych autobusów kwotę 7 mln 576 tysięcy 800 złotych brutto, czyli po 1 mln 262 tysiące 800 złotych za sztukę.

Po otwarciu ofert okazało się, że najniższa kwota przekracza zakładany budżet o 76 tysięcy 570 złotych. Jest to oferta mLeasing spółka z o.o. z Warszawy, na kwotę 7 653 370 złotych. Jest to konsorcjum produkujące i finansujące autobusy marki MAN.

Drugą ofertę złożył Solaris. Firma ta jest w stanie wyprodukować sześć autobusów za kwotę 7 mln 912 tysięcy 930 zł.

Nowe autobusy mają być to pojazdy typu maxi – 12-metrowe. Standardowo wyposażone w klimatyzację i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Nowością ma być całkowite wydzielenie przestrzeni dla kierowców od przestrzeni pasażerskiej. Ma to związek z obecnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi walki z koronawirusem.

Firma, która wygra przetarg, ma na dostarczenie autobusów 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Flota autobusów niskopodłogowych w MZK w Gorzowie składa się z 84 pojazdów. Najstarsze z nich – Solarisy Urbino są w ciągłej eksploatacji od 20 lat! Najmłodsze, hybrydowe MAN-y, wyprodukowano w roku 2017.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości