Wiadomości

Gorzowianka wywalczyła dodatkowe kursy autobusów

17 listopada 2020, 18:06
fot. archiwum
Mieszkanka Gorzowa postanowiła się zwrócić do Urzędu Miasta z prośbą o rozwiązanie problemów komunikacyjnych mieszkańców os. Górczyn i Manhattan, którzy po likwidacji pętli tramwajowej na Silwanie mają problem z dostaniem się do pracy na ul. Podmiejską. Okazało się, że interwencja pani Julity poskutkowała i od poniedziałku zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów linii nr 114.

Od 26 listopada listopada nie działa już pętla tramwajowa na Silwanie, a tramwaje linii nr 1 kończą swoją trasę na przystanku "Dowgielewiczowej". Ma to związek z przebudową drogi krajowej nr 22 w ramach której pętla przy Silwanie zostanie zlikwidowana, a w jej miejscu pojawi się rondo. Natomiast w ramach inwestycji, linia tramwajowa będzie kończyła się na wysokości ul. Fieldorfa-Nila.

W związku z likwidacją pętli tramwajowej, część mieszkańców rejonu os. Górczyn i Manhattan zostało bez dogodnego dojazdu do ul. Podmiejskiej. Dlatego też mieszkanka Gorzowa pani Julita postanowiła się zwrócić do urzędników z wnioskiem o rozwiązane problemów komunikacyjnych i uruchomieniu dodatkowych kursów autobusów linii nr 114, tak aby część mieszkańców mogła bez problemu dojechać do zakładów pracy.

- Miasto pozytywnie przychyliło się do mojego wniosku w sprawie problemów komunikacyjnych w rejonie os. Górczyn i Manhattan z ul. Podmiejską, zwłaszcza po zawieszeniu funkcjonowania pętli Silwana. Zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii autobusowej 114. Z pewnością są osoby, którym to połączenie się przyda i niekoniecznie muszą one dojeżdżać do pracy, ale mogą teraz również dotrzeć na ul. Podmiejską w celu skorzystania z punktów handlowych i usługowych – opowiada czytelniczka Julita.

Tym samym od poniedziałku 23 listopada zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii nr 114, które umożliwią dogodny dojazd do zakładów pracy zlokalizowanych wzdłuż ul. Podmiejskiej na godzinę 8 rano oraz powrót po godzinie 16, bez konieczności przesiadki. Pdjazd z pętli Ustronie godz. 7.25, przyjazd na rondo Sybiraków godz. 7.44, odjazd z pętli Rondo Sybiraków godz. 16.05, przyjazd pętla Ustronie godz. 16.27.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości