Wiadomości

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gorzowie odwołany

24 listopada 2020, 11:01
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Najpierw został odwołany "Sylwester pod chmurką", później prezydent Gorzowa podjął decyzję o odwołaniu miejskiej Wigilii na Starym Rynku. Teraz już wiadomo, że również Jarmark Bożonarodzeniowy na deptaku nie dojdzie do skutku. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester będą inne, niż do tej pory. Bez hucznych wydarzeń gromadzących tłumy ludzi czy nawet pokazu fajerwerków w sylwestrową noc o północy. A wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia. - Chcę zaapelować, aby w święta odbyły się w gronie małych rodzin, by nie przemieszczać się między miastami - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej.

Przez ostatnie tygodnie wiele miast w Polsce ogłaszało rezygnację z poszczególnych imprez świąteczno-sylwestrowych. Niestety również władze Gorzowa musiały ogłosić, że rezygnują z poszczególnych wydarzeń. Najpierw prezydent miasta zrezygnował z "Sylwestra pod chmurką", czyli miejskiego powitania Nowego Roku, które miało odbyć się na Starym Rynku. Nie będzie również pokazu sztucznych ogni o północy. Później została odwołana organizacja miejskiej Wigilii, która co roku przyciągała tłumy gorzowian.

Pod znakiem zapytania stała jeszcze organizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego na Starym Rynku i deptaku na Sikorskiego. Niestety również ta impreza została właśnie odwołana. - Musieliśmy zrezygnować z organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego w takiej formie, jak planowaliśmy. To powodowałoby gromadzenie się ludzi, a na to nie możemy pozwolić. Jednak planujemy pewne wydarzenia w ramach akcji „Gorzów blisko świąt”, które pozwolą chociaż trochę poczuć atmosferę świąt. Szczegóły zostaną podane na początku grudnia – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta.

Aby chociaż trochę zrekompensować brak świątecznych wydarzeń, na ulicach miasta pojawią się bożonarodzeniowe iluminacje. Na Starym Rynku zostaną ustawione sanie św. Mikołaja. W środku sań będzie umieszczona ławeczka przeznaczona dla mieszkańców, którzy po schodkach będą mogli wejść do zaprzęgu i usiąść. Obok sań stanie również renifer 3D, który będzie połączony z saniami lejcami z węża świetlnego led. Nie zabraknie również figury św. Mikołaja o wysokości co najmniej 2,2 metra. Oprócz tego zostanie ustawiony również domek z możliwością wejścia do środka. Całości dopełni kilka żywych świerków.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości