Wiadomości

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gorzowie odwołany

24 listopada 2020, 11:01
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Najpierw został odwołany "Sylwester pod chmurką", później prezydent Gorzowa podjął decyzję o odwołaniu miejskiej Wigilii na Starym Rynku. Teraz już wiadomo, że również Jarmark Bożonarodzeniowy na deptaku nie dojdzie do skutku. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester będą inne, niż do tej pory. Bez hucznych wydarzeń gromadzących tłumy ludzi czy nawet pokazu fajerwerków w sylwestrową noc o północy. A wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia. - Chcę zaapelować, aby w święta odbyły się w gronie małych rodzin, by nie przemieszczać się między miastami - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej.

Przez ostatnie tygodnie wiele miast w Polsce ogłaszało rezygnację z poszczególnych imprez świąteczno-sylwestrowych. Niestety również władze Gorzowa musiały ogłosić, że rezygnują z poszczególnych wydarzeń. Najpierw prezydent miasta zrezygnował z "Sylwestra pod chmurką", czyli miejskiego powitania Nowego Roku, które miało odbyć się na Starym Rynku. Nie będzie również pokazu sztucznych ogni o północy. Później została odwołana organizacja miejskiej Wigilii, która co roku przyciągała tłumy gorzowian.

Pod znakiem zapytania stała jeszcze organizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego na Starym Rynku i deptaku na Sikorskiego. Niestety również ta impreza została właśnie odwołana. - Musieliśmy zrezygnować z organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego w takiej formie, jak planowaliśmy. To powodowałoby gromadzenie się ludzi, a na to nie możemy pozwolić. Jednak planujemy pewne wydarzenia w ramach akcji „Gorzów blisko świąt”, które pozwolą chociaż trochę poczuć atmosferę świąt. Szczegóły zostaną podane na początku grudnia – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta.

Aby chociaż trochę zrekompensować brak świątecznych wydarzeń, na ulicach miasta pojawią się bożonarodzeniowe iluminacje. Na Starym Rynku zostaną ustawione sanie św. Mikołaja. W środku sań będzie umieszczona ławeczka przeznaczona dla mieszkańców, którzy po schodkach będą mogli wejść do zaprzęgu i usiąść. Obok sań stanie również renifer 3D, który będzie połączony z saniami lejcami z węża świetlnego led. Nie zabraknie również figury św. Mikołaja o wysokości co najmniej 2,2 metra. Oprócz tego zostanie ustawiony również domek z możliwością wejścia do środka. Całości dopełni kilka żywych świerków.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości