Wiadomości

Stary Rynek i deptak będzie błyszczał na święta

1 października 2020, 11:22, red
fot. archiwum
Chociaż mamy dopiero początek października, to władze Gorzowa szykują się już do świątecznego ozdabiania miasta. W tym roku najbardziej będzie błyszczał Stary Rynek wraz z deptakiem oraz Kwadrat. Miasto czeka właśnie na zgłoszenia firm, które zajmą się montażem świątecznego oświetlenia.

Chociaż mamy dopiero początek października, to władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się wykonaniem kompleksowej usługi świątecznego oświetlenia na terenie miasta. Firmy mogą składać swoje oferty do poniedziałku 5 października. Zwycięzca przetargu będzie musiał zająć się dostawą i montażem bożonarodzeniowych ozdób, przyłączeniem ich do sieci, a następnie eksploatację w okresie świątecznym i demontaż po okresie bożonarodzeniowym.

Wykonawca, będzie miał czas do soboty 5 grudnia na zamontowanie oświetlenia świątecznego, tak aby w niedzielę 6 grudnia Gorzów mógł rozbłysnąć na święta. Ozdoby świąteczne będą świecić do wtorku 12 stycznia 2021 roku. Natomiast firma będzie miała czas do końca stycznia 2021 na demontaż ozdób.

Tak będzie błyszczał Gorzów

Na Starym Rynku zostaną ustawione sanie św. Mikołaja. W środku sań będzie umieszczona ławeczka przeznaczona dla mieszkańców, którzy po schodkach będą mogli wejść do zaprzęgu i usiąść. Obok sań stanie również renifer 3D, który będzie połączony z saniami lejcami z węża świetlnego led. Na Starym Rynku nie zabraknie również figury św. Mikołaja o wysokości co najmniej 2,2 metra. Oprócz tego zostanie ustawiony również domek z możliwością wejścia do środka. Na Starym Rynku zostanie ustawiona również choinka - będzie to żywy świerk o maksymalnej wysokości 10 metrów, który zostanie ozdobiony sznurami led.

Z kolei wzdłuż deptaku zostaną na 26 słupach zostaną zamontowane świecące elementy 3D w kształcie walca z koroną. Dodatkowym elementem dekoracji będą bombki. Również od katedry do restauracji Tutti Santi na deptaku zostaną ustawione 22 drzewka - będą to głogi, które zostaną ozdobione łańcuchami led.

Natomiast na Kwadracie zostanie ustawiona figura bałwana z czapką i szalem, która będzie miała wysokość minimum 2,2 metra. Bałwan na jednej dłoni będzie trzymał prezent, a w drugiej wstążkę. Oprócz bałwana, na Kwadracie zostanie ustawione również iglo z wejściem w kształcie łuku. Nie zabraknie również choinki. Będzie to sztuczne drzewko o wysokości co najmniej 10 metrów, które zostanie ozdobione śnieżynkami w kształcie płatków śniegu, bombkami, wężami led. Całość dopełni figura św. Mikołaja z prezentami po bokach. Mikołaj będzie opary rękoma o prezenty.

Jednak to nie jedyne ozdoby świąteczne, które pojawią się na terenie miasta. Na latarniach oświetleniowych przy ul. Grobla oraz wokół ronda św. Jerzego zostaną zamontowane gwiazdki, na Bulwarze Wschodnim pojawią się sopelki świetlne, a na Bulwarze Zachodnim będą to kurtyny świetlne.

Na moście Staromiejskim lampy uliczne zostaną ozdobione dekoracjami 3D w kształcie śnieżynek i "rogali", natomiast pomiędzy latarniamizostaną zamontowane kurtyny z lampek "sople led flesz". Z kolei rondo Ofiar Katynia, a dokładnie buk zwyczajny zostanie udekorowany łańcuchami led oraz 3 kompletami tub świetlnych. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości