Wiadomości

Wciąż nie ma decyzji w sprawie budowy hali

16 listopada 2020, 16:15, mk
foto: Łukasz Kulczyński/UM Gorzowa
Czy jesteśmy o krok bliżej budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie? Na specjalnie zwołanej konferencji przed wejściem do gorzowskiej Słowianki, przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz zarządu województwa obiecali, że dołożą do jej budowy 6 milionów złotych. Problem w tym, że decyzji o faktycznym rozpoczęciu budowy jeszcze nie ma.

Taką musi podjąć magistrat, który jest obecnie na etapie analizowania ofert, które napłynęły w ramach rozpisanego przetargu. Sam prezydent Jacek Wójcicki przyznał, że w tej chwili nie ma możliwości powiedzieć wprost: TAK, budujemy halę.

- To na pewno bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, bo jesteśmy o krok bliżej podjęcia decyzji dotyczącej budowy hali widowiskowo-sportowej. Kiedy otworzyliśmy oferty okazało się, że oferty są wyższe, niż planowany budżet. Natychmiast zaczęliśmy szukać ludzi, którzy mogą nam pomóc – mówi prezydent Wójckicki.

Z pomocą wyszedł Zarząd Województwa Lubuskiego Krystyna Sibińska i Waldemar Sługocki - parlamentarzyści, Mirosław Marcinkiewicz - radny sejmiku województwa lubuskiego oraz Jerzy Sobolewski - radny miasta Gorzowa przekazali informację o poparciu dla inicjatywy przekazania przez sejmik województwa lubuskiego 6 milionów złotych na rzecz budowy hali widowiskowo - sportowej w Gorzowie.

- Porozumienie radnych sejmiku koalicji rządzącej oraz zarządu województwa jest już uzgodnione – powiedział poseł Waldemar Sługocki, przewodniczący regionu lubuskiego Platformy Obywatelskiej. – Zdecydowaliśmy, że wspólnie wesprzemy tę inwestycję kwotą sześciu milionów złotych. Jest to kwota na miarę aktualnych możliwości budżetu województwa lubuskiego. Zostanie ona przekazana w trzech transzach, każdego roku po dwa miliony – dodał poseł Sługocki.

Ostateczną decyzję dotyczącą budowy hali mamy poznać podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Więcej o przetargu na halę widowiskowo-sportową i brakujących pieniądzach pisaliśmy w artykule pt. „Czy Gorzów w końcu wybuduje halę? Jak nie teraz, to nigdy!”

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości