Gorzów: Galerie handlowe świecą pustkami

13 listopada 2020, 09:48, red
fot. Anna Kluwak
Galerie handlowe świeca pustkami. W trzech największych gorzowskich galeriach ruch w ciągu dnia jest znikomy, nieco więcej osób pojawia się po południu. Najemcy alarmują, że taki stan rzeczy szybko doprowadzi ich do bankructwa i apelują o przywrócenie pełnego funkcjonowania centrów handlowych nie później niż od 30 listopada.

- W ciągu dnia klientów mogę policzyć na placach jednej ręki. Już po wprowadzeniu obostrzeń liczba odwiedzających galerię zmalała, a teraz to jest dramat – przyznaje w rozmowie z portalem gorzowianin.com jedna z pracownic punktu usługowego. Szczęście mają te osoby, które jeszcze pracują, bo zatrudnieni są w salonach telefonii komórkowej, czy salonikach prasowych. Natomiast pracownikom sklepów odzieżowych, czy stref gastronomicznych widmo bezrobocia zagląda coraz bardziej w oczy.

- Ograniczenie działalności obiektów handlowych w najważniejszym dla handlu okresie jest dla branży ciosem, który może doprowadzić do bankructw wielu firm, w tym polskich marek, oraz likwidacji tysięcy miejsc pracy. Ostatni kwartał roku jest najważniejszy dla sektora – to czas zakupów dóbr takich jak odzież i obuwie oraz oczywiście zakupów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia – tłumacza przedstawiciele Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Przedłużenie zamknięcia centów handlowych po 29 listopada pozbawi Polaków możliwości zrobienia zakupów przedświątecznych. Nie da się tego zrobić wyłącznie poprzez sklepy on-line, bo ten kanał stanowi tylko 20% średniej sprzedaży. Ponadto handel przyuliczny praktycznie nie istnieje, gdyż polski rynek był budowany od podstaw na bazie galerii handlowych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości