Wiadomości

Gorzów: Galerie handlowe świecą pustkami

13 listopada 2020, 09:48, red
fot. Anna Kluwak
Galerie handlowe świeca pustkami. W trzech największych gorzowskich galeriach ruch w ciągu dnia jest znikomy, nieco więcej osób pojawia się po południu. Najemcy alarmują, że taki stan rzeczy szybko doprowadzi ich do bankructwa i apelują o przywrócenie pełnego funkcjonowania centrów handlowych nie później niż od 30 listopada.

- W ciągu dnia klientów mogę policzyć na placach jednej ręki. Już po wprowadzeniu obostrzeń liczba odwiedzających galerię zmalała, a teraz to jest dramat – przyznaje w rozmowie z portalem gorzowianin.com jedna z pracownic punktu usługowego. Szczęście mają te osoby, które jeszcze pracują, bo zatrudnieni są w salonach telefonii komórkowej, czy salonikach prasowych. Natomiast pracownikom sklepów odzieżowych, czy stref gastronomicznych widmo bezrobocia zagląda coraz bardziej w oczy.

- Ograniczenie działalności obiektów handlowych w najważniejszym dla handlu okresie jest dla branży ciosem, który może doprowadzić do bankructw wielu firm, w tym polskich marek, oraz likwidacji tysięcy miejsc pracy. Ostatni kwartał roku jest najważniejszy dla sektora – to czas zakupów dóbr takich jak odzież i obuwie oraz oczywiście zakupów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia – tłumacza przedstawiciele Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Przedłużenie zamknięcia centów handlowych po 29 listopada pozbawi Polaków możliwości zrobienia zakupów przedświątecznych. Nie da się tego zrobić wyłącznie poprzez sklepy on-line, bo ten kanał stanowi tylko 20% średniej sprzedaży. Ponadto handel przyuliczny praktycznie nie istnieje, gdyż polski rynek był budowany od podstaw na bazie galerii handlowych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości