Wiadomości

18 listopada rusza wsparcie dla seniorów

12 listopada 2020, 13:54, red
Wolontariusz zrobi zakupy, przywiezie obiad, czy wyprowadzi psa. Miasto Gorzów dołączyło się do ogólnopolskiej akcji „Wspieraj seniora” i dołożyło z własnej kasy ponad 85 tysięcy złotych. Na pomoc mogą liczyć ci, którzy ukończyli 70 rok życia.

Miasto Gorzów Wielkopolski na realizację programu „Wspieraj seniora” otrzymało z budżetu państwa kwotę 340 800 złotych. Prezydent Gorzowa poinformował, że z miejskiej kasy na ten cel zostanie przekazane dodatkowo 85 200 złotych.

- Wsparcie dla gorzowian, którzy ukończyli 70 lat, będzie polegać na zrobieniu im zakupów, w szczególności artykułów spożywczych, środków higieny osobistej, leków, a także pomoc w wyniesieniu śmieci, wyprowadzeniu psa czy załatwieniu spraw urzędowych – wyjaśniła wiceprezydent Małgorzata Domagała.

By skorzystać z programu i otrzymać wsparcie, gorzowscy seniorzy będą musieli zadzwonić pod numer ogólnopolskiej infolinii 22 505 11 11 lub bezpośrednio do Urzędu Miasta, dzwoniąc pod numer 695 308 375. Zgłoszenia seniorów odbierane będą pięć dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku), od godziny 8.00 do 18.00. Zgłoszenia, które wpływają przez infolinię w weekendy, rozpatrywane będą od poniedziałku.

Warto zaznaczyć, że ze wspomnianych pieniędzy opłacane będzie przygotowanie i dowóz zakupu lub obiadów. Za zakupy seniorzy będą płacili z własnych środków, po uprzednim przekazaniu odpowiedniej kwoty wolontariuszowi, który zrobi zakupy. Akcja w naszym mieście ruszy w środę, 18 listopada.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości