• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Trwają prace przy Parku Handlowym Walczaka [zdjęcia]

11 października 2020, 12:35, red
fot. Marcin Kluwak
W budynku, w którym mieściła się zakładowa straż pożarna byłych zakładów Stilon przy ul. Walczaka prowadzone są obecnie intensywne prace. Jak się okazało, powstaje tam właśnie Park Handlowy Walczaka. Obiekt będzie gotowy w 2021 roku i znajdzie się w nim m.in. drogeria Hebe, Lunch Pub czy klub fitness Just Gym.

Jeżeli zastanawialiście się o co chodzi z prowadzonymi pracami w zabytkowych budynkach byłego Stilonu przy ul. Walczaka, a dokładnie w budynku dawnej remizy strażackiej, już wyjaśniamy. Powstaje tam właśnie Park Handlowy Walczaka.

Charakterystyczna wieża wraz z elewacją całego budynku została odrestaurowana. Wymieniony został również dach. Co istotne, wszystkie roboty prowadzone są pod okiem konserwatora zabytków. Przed inwestorem jeszcze sporo pracy, ponieważ remontowany obiekt jest obecnie w stanie surowym otwartym. Trzeba będzie wstawić drzwi i okna, a następnie zająć się instalacjami i wykończeniem wnętrza. To oznacza, że Park Handlowy Walczaka zostanie otwarty dopiero w 2021 roku, chociaż wstępne plany zakładały, że zostanie równocześnie otwarty z Lidlem.

W nowym parku handlowym znajdą się takie punkty usługowe jak drogeria Hebe, zakłady mięsne Sobkowiak, cukiernia Różycki, „aniMisieŚnią handmade”, Lunch Pub oraz klub fitness Just Gym, czy punkt Lotto.

Jak tłumaczy inwestor, dużym atutem parku Handlowego Walczaka jest przede wszystkim położenie – będzie znajdował się przy głównej ulicy wjazdowej w stronę Gdańska oraz w kierunku centrum miasta na jednym z głównych skrzyżowań z osiedlem Górczyn na którym mieszka ponad 40 tys. mieszkańców. Do tego znajduje się przy dyskoncie Lidl oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przychodni i apteki, przez co lokalizacja jest bardzo dobrze identyfikowana przez mieszkańców.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/9 Park Handlowy Walczaka

1/9 Park Handlowy Walczaka

2/9 Park Handlowy Walczaka

2/9 Park Handlowy Walczaka

3/9 Park Handlowy Walczaka

3/9 Park Handlowy Walczaka

4/9 Park Handlowy Walczaka

4/9 Park Handlowy Walczaka

5/9 Park Handlowy Walczaka

5/9 Park Handlowy Walczaka

6/9 Park Handlowy Walczaka

6/9 Park Handlowy Walczaka

7/9 Park Handlowy Walczaka

7/9 Park Handlowy Walczaka

8/9 Park Handlowy Walczaka

8/9 Park Handlowy Walczaka

9/9 Park Handlowy Walczaka

9/9 Park Handlowy Walczaka

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości