Wiadomości

Druga część parku Kopernika również wypięknieje!

6 października 2020, 10:15, ak
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa analizują oferty, które wpłynęły do przetargu na zagospodarowanie drugiej części parku Kopernika gdzie znajduje się skate park. Pracami chcą zająć się trzy firmy, których oferty są znacznie niższe, niż to co zapisało w budżecie miasto. Roboty mają zostać przeprowadzone jeszcze w tym roku.

Obecnie trwają prace przy przy rewitalizacji parku Kopernika od strony kościoła ewangelickiego do Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, którymi zajmuje się firma Gorem. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. Natomiast pod koniec sierpnia władze Gorzowa ogłosiły przetarg na zagospodarowanie drugiej części parku od strony ul. Czereśniowej, tam gdzie znajduje się skate park.

Miasto przeznaczyło na zagospodarowanie terenu parku Kopernika 1 mln 800 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się trzy firmy, które zaproponowały kwoty poniżej budżetu. Konsorcjum firm Infrakom zaoferowało 1 mln 234 tys. zł i realizację prac w ciągu 20 tygodni, firma Exalo Drilling złożyła ofertę na 1 mln 543 tys. zł i wykonanie inwestycji w ciągu 12 tygodni. Natomiast firma Gorem, (prowadzi obecnie prace w pierwszej części parku Kopernika) zaoferowała 1 mln 730 tys. zł i realizację prac w ciągu 12 tygodni.

Jak informują urzędnicy, nie tylko cena jest kryterium oceny oferty, ale również termin realizacji robót budowlanych. Miasto musi teraz przeanalizować oferty i wybrać firmę, która zajmie się pracami.

Wykonawca będzie musiał zająć się przebudową istniejącego ciągu pieszego o nawierzchni asfaltowej oraz przebudową ciągów pieszych o nawierzchni mineralnej w części parku, gdzie znajduje się skatepark. Chodzi o alejkę, która prowadzi wzdłuż parku od strony ul. Piłsudskiego do ul. Walczaka. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się zakupem i montażem nowych ławek i koszy na śmieci, w tym koszy na odpady segregowane. Oprócz tego, w tej części parku mają zostać nasadzone nowe rośliny, a wśród nich m.in. trzmelina, rumianka japońska, śnieguliczka, tawuła japońska, krzewuszka cudowna, bez czarny, bluszcz kolchidzki.

Prace obejmą również część parku, gdzie znajduje się fontanna. Tam potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się odnowieniem donic betonowych, które znajdują się koło fontanny. Firma, która wygra przetarg będzie musiała zabezpieczyć wcześniej nasadzone tam rośliny i tymczasowo przesadzić je do skrzynek ogrodniczych. W ramach inwestycji mają zostać również wymienione lampy parkowe zamocowane na kamiennych słupach wokół fontanny, a same słupy mają zostać poddane renowacji. Niestety inwestycja wciąż nie zakłada odnowienia fontanny.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości