Miasto sprzedało działkę inwestycyjną za 8 mln zł

1 października 2020, 14:18, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż dwie działki przy ul. Walczaka i Jedwabniczej. Tereny są przeznaczone m.in. pod budowę obiektów handlu wielkopowierzchniowego. W czwartek 1 października odbył się przetarg na sprzedaż działek. Inwestor kupił jeden z terenów za ponad 8 mln zł.

Miasto wystawiło na sprzedaż dwie kolejne działki przy ul. Walczaka i Jedwabniczej, które zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są na usługi komercyjne, w tym obiekty handlu wielkopowierzchniowego, obiekty produkcyjne, składy i magazyny. Wcześniej władze Gorzowa sprzedały w tym miejscu trzy działki o łącznej powierzchni 9,8 hektara, gdzie powstanie kompleks obiektów hadlowo-usługowych z hipermarketem Selgros.

Tym razem do sprzedaży trafiły dwie działki przy ul. Jedwabniczej o łącznej powierzchni 8,7 hektara (87 tys. metrów kwadratowych) – pierwsza o powierzchni 40 tys. m.kw., a druga o powierzchni 47 tys. m.kw. Cena wywoławcza mniejszej działki wynosi 5 mln 940 tys. zł, natomiast większej 6 mln 925 tys. zł.

Przetarg na sprzedaż działek odbył się 1 października Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, miastu udało się sprzedać działkę o powierzchni 47 tys. m.kw. - Udało się nam sprzedać działkę inwestycyjną za kwotę ponad 8 mln zł. Bardzo się cieszymy ze sprzedaży tego terenu. Razem z inwestorem, który kupił działkę w najbliższych tygodniach poinformujemy o tym, co zostanie na tym terenie wybudowane. Ofertę na drugą ponowimy w styczniu 2021 roku. W tej części miasto sprzedało już 4 działki, więc teren staje się coraz bardziej atrakcyjny inwestycyjnie i daje dobre perspektywy rozwojowe – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chodzi dokładnie o działkę zlokalizowaną pomiędzy stacją paliw Orlen, ul. Walczaka, ul. Fieldorfa-Nila, a terenami gdzie powstanie Selgros i nowy park handlowy. Według nieoficjalnych informacji, inwestorem który nabył działkę jest jedna z firm, która wcześniej kupiła już sąsiedni teren.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x