Takiego hipermarketu w Gorzowie jeszcze nie było

10 marca 2020, 19:20, red
fot. selgros.pl
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace przy budowie nowego parku handlowego przy ul. Walczaka w Gorzowie. Jak się okazuje, na terenie nowego parku handlowego zostanie wybudowany hipermarket Selgros, park rozrywki czy stacja paliw.

Dwie firmy z Koszalina – Imso oraz Sent To - kupiły w listopadzie 2018 roku od miasta trzy działki o łącznej powierzchni 9,8 hektara (98 017 metrów kwadratowych) za kwotę 13 mln 670 tys. zł netto, które znajdowały się przy Walczaka, Jedwabniczej i Silwanowskiej. Działki zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są na usługi komercyjne, w tym obiekty usługowego handlu wielkopowierzchniowego, obiekty produkcyjne, składy i magazyny.

Portal gorzowianin.com informował o tym, że na terenie przy ul. Walczaka, Jedwabniczej i Silwanowskiej ma powstać park handlowy, którego budowa rozpocznie się jeszcze prawdopodobnie w tym roku. W ramach inwestycji zaplanowano zespół obiektów handlowo-usługowych o łącznej powierzchni zabudowy ponad 47 tys. mkw. Inwestorzy zapowiadają, że budowa parku handlowego ma być prowadzona w okresie rozbudowy ul. Walczaka.

Wiemy już więcej na temat inwestycji, która wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców Gorzowa. Jak podaje portal dlahandlu.pl na terenie parku handlowego powstanie hipermarket Selgros o powierzchni ponad 13 tys. m.kw. W sklepie można kupić 40 tys. artykułów spożywczych i przemysłowych. Oferta Selgros to jeden z najszerszych asortymentów na polskim rynku, który jest pogrupowany tematycznie i ułożony w łatwo dostępny sposób. Ponadto Selgros Cash&Carry oferuje pełne zaopatrzenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Całość uzupełni Retail Park o powierzchni 12,5 m.kw.), sklep typu „DIY” o pow. 12,9 tys. m.kw., centrum rozrywki o pow. 4 tys. m.kw., market o pow. 4,4 tys. m.kw. oraz stacja paliw. Komercjalizację prowadzi Nuvalu Polska. Póki co nie ma jeszcze informacji, kiedy budowa nowego kompleksu miałaby się zakończyć.

Jedna ze spółek jest jeszcze zainteresowana kupnem dwóch sąsiadujących nieruchomości. Przetarg na sprzedaż dwóch pozostałych działek został ogłoszony na 23 kwietnia 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->