Rozpoznajesz podpalacza? Czeka na Ciebie nagroda [film]

25 września 2020, 18:00, red
Minęły cztery miesiące od podpalenia lawety przy ul. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie. Do tej pory policji nie udało się zatrzymać sprawcy, chociaż jest film z momentu podpalenia. Dlatego też właściciel pomocy drogowej Fix-Car postanowił wyznaczyć nagrodę dla osoby, która rozpozna podpalacza i pomoże w jego zatrzymaniu.

W maju przy ul. Bohaterów Westerplatte na gorzowskich Piaskach doszło do podpalenia lawety pomocy drogowej Fix-Car. Ogień został podłożony na tyle skutecznie, że volkswagen crafter spłonął doszczętnie. Natomiast zanim doszło do podpalenia, nieznany sprawca przebijał opony w lawecie, jeżeli ta była parkowana w pobliżu garaży przy Bohaterów Westerplatte.

Po czterech miesiącach od zdarzenia nie udało się zatrzymać podpalacza, chociaż właściciel pomocy drogowej ustawił fotopułapkę, która zarejestrowała moment podpalenia pojazdu. - Postępowanie nadal jest prowadzone, ale na ten moment nie informujemy o szczegółach sprawy – komentuje krótko Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Właściciel pomocy drogowej ma żal do policji, że przez ten czas nic nie udało się w tej sprawie zrobić i postanowił zwrócić się do portalu gorzowianin.com z prośbą o pomoc.

- Śledztwo stanęło w miejscu. Dlatego też zdecydował się opublikować nagranie z fotopułapki na którym widać podpalacza. Mężczyzna był ubrany w strój moro oraz miał maskę na twarzy. Mam nadzieję, że ktoś rozpozna tę osobę po rysach twarzy, sposobie uczesania, po chodzie, po ruchach, gestach czy też po ubiorze. Ktoś powie, przecież ja go znam. To jest mój sąsiad, kolega, wujek czy znajomy. Wierzę w siłę internetu i waszego portalu, że uda się tego sprawcę rozpoznać i odnaleźć. Dlatego też postanowiłem wyznaczyć nagrodę w wysokości 10 tys. zł dla osoby, która rozpozna podpalacza i pomoże w jego zatrzymaniu – mówi Marcin Chwalisz, właściciel pomocy drogowej Fix-Car.

Jeżeli ktoś rozpoznaje mężczyznę proszony jest o kontakt z portalem gorzowianin.com lub bezpośrednio z pomocą drogową Fix-Car.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x