Wiadomości

Trzy firmy chcą zająć się pracami w parku Róż

21 września 2020, 15:48, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa właśnie otworzyły oferty, które wpłynęły na zagospodarowanie parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż. Jak się okazało, najtańsza oferta przekracza założony budżet o 1 mln zł. Jednak miasto najprawdopodobniej i tak rozstrzygnie pozytywnie przetarg oraz dołoży brakujące pieniądze.

W połowie sierpnia władze Gorzowa ogłosiły kolejny przetarg na zagospodarowanie parku Wiosny Ludów. Poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ wybrany wykonawca wycofał się z inwestycji. Jak nieoficjalnie się mówiło – wszystko przez hejt ze strony mieszkańców. Dlatego też miasto musiało rozpisać nowe postępowanie.

Również tym razem do przetargu zgłosiły się trzy firmy, których oferty przekraczają budżet. Miasto na rewitalizację parku Wiosny Ludów, czyli parku Róż przeznaczyło 4 mln 971 tys. zł Natomiast najtańszą ofertę złożyła firma Exalo Drilling S.A. z Piły na kwotę 5 mln 999 tys. zł – to ta sama firma, która w poprzednim przetargu również złożył najtańszą ofertę. Wówczas firma proponowała 5 mln 320 tys. zł, tym razem jej oferta jest wyższa i przekracza założony budżet o 1 mln 28 tys. zł

Kolejne ofertę złożyła firma Gorem z Gdańska na kwotę 6 mln 518 tys. zł., a firma Infrakom z Kościana na 6 mln 865 tys. zł.

Teraz urzędnicy analizują złożone oferty. Jak ustalił nieoficjalnie portal gorzowianin.com, władze Gorzowa zamierzają pozytywnie rozstrzygnąć przetarg i dołożyć brakujący 1 mln 28 tys. zł, oczywiście o ile potencjalny firma Exalo Drilling S.A. spełni wszystkie wymogi formalne.

Potencjalny wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy na przeprowadzenia wszystkich prac, a roboty jest sporo. Firma będzie musiała zająć się m.in. przebudową schodów terenowych, budową podestów tarasowych oraz remontem i przebudową ciągów pieszych. A także budową wjazdu do parku od strony ul. Kosynierów Gdyńskich, budową ciągów pieszych o nawierzchni naturalnej - dojście do placu zabaw, zakupem i montażem nowych ławek i koszy na śmieci, a także montażem stalowych pergoli. Zostaną posadzone również nowe rośliny, w tym przede wszystkim róże oraz graby w formie żywopłotów.

Ciekawostką jest to, że na terenie parku pojawią się dwie bujane ławki oraz 16 drewnianych białych ławek w stylu angielskim. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się rozebraniem obecnej fontanny i wybudowaniem nowej, a do tego odmulić staw i wybudować nad brzegiem taras. Ponadto pojawią się tablice informacyjno-edukacyjne w zakresie historii parku i karmienia kaczek.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości