Wiadomości

Rozbój na cmentarzu. Mieszkańcy chcą monitoringu

9 września 2020, 11:39, red
fot. archiwum
W miniony weekend na cmentarzu przy ul. Żwirowej doszło do rozboju. Mężczyzna wyszarpał torebkę kobiecie sprzątającej grób i uciekł. Mieszkańcy podkreślają, że na terenie nekropolii dochodzi do wielu kradzieży i nie czują się tam bezpiecznie. Dlatego też chcą monitoringu na cmentarzu i zamierzają zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie, która trafi do prezydenta Gorzowa.
Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Ryszard, który opisał sytuację do której doszło w niedzielne popołudnie 6 września na cmentarzu przy ul. Żwirowej. - Mężczyzna w kapturze na głowie podbiegł do młodej kobiety, która sprzątała grób ze swoją mamą i zaczął szarpać się z nią, wyrywając jej torebkę. Kobiety były w szoku i zaczęły bardzo głośno krzyczeń, wzywając pomocy. Świadkowie zdarzenia zaczęli gonić mężczyznę, ale bezskutecznie. Niestety takie sytuacje mają miejsce bardzo często, ale ludzie nie zgłaszają tego na policję – opowiada nasz czytelnik.

Mieszkaniec Gorzowa wskazuje, że cmentarz przy ul. Żwirowej jest miejscem niebezpiecznym, gdzie dochodzi do różnych kradzieży – od kradzieży zniczy, kwiatów z grobu, aż do kradzieży torebek i innych rzeczy osób odwiedzających nekropolię. Oprócz czego, co jakiś czas na cmentarzu pojawia się nagi mężczyzna, który obnaża się przed kobietami. Jednak golas pozostaje wciąż nieuchwytny.

- We wtorek 8 września kobiety po raz kolejny widziały golasa na cmentarzu, jednak zgłosiły to tylko ochronie. Przez to, że nie ma monitoringu, a ludzie nie zgłaszają takich spraw na policję, nigdy nic tam się nie zmieni. Właśnie przez to złodzieje czują się tam bezkarnie i będą zawsze okradać groby oraz wyrywać torebki – podkreśla czytelnik Ryszard.

Dlatego też mieszkaniec pyta się, dlaczego na cmentarzu nie ma monitoringu oraz porządnego oświetlenia. Jak się okazuje, monitoring na cmentarzu miał być. Jesienią 2018 roku firma Inneko SPZ, która przejęła administrację nad cmentarzem przy ul. Żwirowej zapowiadała, że w 2019 roku na nekropolii pojawi się monitoring. W pierwszej kolejności miał objąć bramę główną cmentarza, a następnie kolejne wejścia na nekropolię. Inneko SPZ analizowało wówczas również kwestie związane z montażem oświetlenia na bocznych alejkach.

Jednak mamy wrzesień 2020 roku i nic w tej sprawie się nie ruszyło. Dlatego też zwróciliśmy się z pytaniami do Inneko SPZ na jakim etapie jest obecnie projekt. Natomiast mieszkańcy Gorzowa zamierzają już w ten weekend zbierać podpisy pod petycję o budowę monitoringu na cmentarzu, która następnie trafi do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. - Jeśli pismo takie do nas dotrze, to przekażemy je administratorowi cmentarza i będziemy analizować możliwości stworzenia sieci monitoringu na terenie nekropolii – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości