Będą kontrole maseczek w autobusach i tramwajach

31 sierpnia 2020, 21:00, red
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wraz ze strażą miejską, policją i sanepidem apelują do dzieci i młodzieży, które w drodze do szkoły korzystają z komunikacji miejskiej, aby w autobusie czy tramwaju zawsze zakrywały usta i nos. Dlatego też straż miejska zapowiada kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej.

We wtorek 1 września naukę w gorzowskich przedszkolach i szkołach rozpocznie ponad 21 tys. uczniów, z czego aż 9 276 w szkołach podstawowych, a 7 676 w szkołach średnich. Większość dzieci i młodzieży, aby dotrzeć do szkoły będzie wybierało komunikację miejską.

Jak podkreśla Miejski Zakład Komunikacji, uczniowie korzystający z autobusu lub tramwaju mają obowiązek zakrywania ust i nosa, jednak w rzeczywistości nie wszyscy stosują się do tego nakazu.

W związku z tym MZK przygotowało kampanię informacyjną, w ramach której apeluje do młodych ludzi, aby w autobusie czy tramwaju zawsze nosili maseczki.

Natomiast od środy 2 września w autobusach i tramwajach - zwłaszcza w kursach porannych oraz tych, które obsługują linie tzw. „szkolne” pojawią się strażnicy miejscy, którzy przy wsparciu policji będą sprawdzać i przypominać o obowiązku noszenia maseczki. Jak podkreślają policjanci, osobę która nie nosi maseczki mogą pouczyć lub w skrajnym przypadku, ukarać mandatem karnym w wysokości do 500 zł. 

- Natomiast w szkołach w ramach lekcji wychowawczych nauczyciele będą informować uczniów o nakazie oraz konsekwencjach za brak maseczki - mówi Jolanta Andrysiak-Walas, zastępca dyrektora wydziału edukacji Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości