Wiadomości

MZK planuje zakup 6 nowych autobusów

25 lipca 2020, 12:02, red
fot. archiwum
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie planuje kupić w najbliższej przyszłości nowe autobusy. Miałoby to być 6 pojazdów z silnikiem diesla spełniających normę EURO 6. Póki co, miejski przewoźnik szacuje cenę zakupu takich autobusów.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie w minionym tygodniu ogłosił postępowanie pod nazwą "Szacowanie ceny: Dostawa 6 szt fabrycznie nowych, niskopodłogowych, klasy maksi o długości w przedziale 11,5 – 12m, przyjaznych środowisku autobusów miejskich". Firmy mogły swoje oferty wysyłać przez dwa dni, do piątku 24 lipca.

MZK chciało się w ten sposób rozeznać, jakie są obecnie ceny autobusów dwuosiowych, w wersji miejskiej, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę EURO 6 i z rokiem produkcji 2020. Ponadto autobusy powinny posiadać pełną klimatyzację, system informacji pasażerskiej, gwarancję na 3 lata oraz biletomat.

Jak informuje gorzowski przewoźnik, postępowanie ma charakter szacowania wartości i nie zostanie zakończone wyborem oferty, a zamawiający jest teraz zobowiązany do przeprowadzenia szacowania wartości zamówienia w myśl artykułów 32-35 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. W celu zapewnienia rzetelności i transparentności procesu, MZK zdecydował się na zastosowania w tym celi platformy zakupowej.

Jednocześnie MZK zastrzega sobie, że odpowiedź na zapytanie cenowe może skutkować zaproszeniem do złożenia oferty.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości