MZK planuje zakup 6 nowych autobusów

25 lipca 2020, 12:02, red
fot. archiwum
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie planuje kupić w najbliższej przyszłości nowe autobusy. Miałoby to być 6 pojazdów z silnikiem diesla spełniających normę EURO 6. Póki co, miejski przewoźnik szacuje cenę zakupu takich autobusów.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie w minionym tygodniu ogłosił postępowanie pod nazwą "Szacowanie ceny: Dostawa 6 szt fabrycznie nowych, niskopodłogowych, klasy maksi o długości w przedziale 11,5 – 12m, przyjaznych środowisku autobusów miejskich". Firmy mogły swoje oferty wysyłać przez dwa dni, do piątku 24 lipca.

MZK chciało się w ten sposób rozeznać, jakie są obecnie ceny autobusów dwuosiowych, w wersji miejskiej, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę EURO 6 i z rokiem produkcji 2020. Ponadto autobusy powinny posiadać pełną klimatyzację, system informacji pasażerskiej, gwarancję na 3 lata oraz biletomat.

Jak informuje gorzowski przewoźnik, postępowanie ma charakter szacowania wartości i nie zostanie zakończone wyborem oferty, a zamawiający jest teraz zobowiązany do przeprowadzenia szacowania wartości zamówienia w myśl artykułów 32-35 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. W celu zapewnienia rzetelności i transparentności procesu, MZK zdecydował się na zastosowania w tym celi platformy zakupowej.

Jednocześnie MZK zastrzega sobie, że odpowiedź na zapytanie cenowe może skutkować zaproszeniem do złożenia oferty.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości