Wiadomości

Rowery dostały drugie życie. Do kogo powinny trafić?

25 sierpnia 2020, 15:00, ak
fot. Gorzów to My
Mieszkańcy z inicjatywy społecznej „Gorzów to My” szukają osób potrzebujących do których mogłyby trafić kolejne rowery naprawione w akcji „Nakręcony Gorzów”. Tym razem do oddania jest pięć jednośladów.

Jesienią 2019 roku ruszyła społeczna akcja „Nakręcony Gorzów”, której organizatorem byli mieszkańcy z inicjatywy społecznej „Gorzów to My”. Zebrane rowery były naprawiane przez więźniów z Zakładu Karnego w Gorzowie – następnie część jednośladów miała trafić do osób potrzebujących, a pozostałe stworzyć bezpłatną wypożyczalnię rowerów miejskich.

- Z uwagi na sytuację z wirusem jaką mamy od początku marca, stoimy z naprawami, choć nie do końca, bo pomaga nam dzielny Jacek z Martyną, za co pięknie dziękujemy. Jednak część naprawionych do tej pory rowerów, udało się nam już przekazać osobom potrzebującym. Rowery trafiły do Centrum Opieki nad Dzieckiem i Rodziną przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie oraz do Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie. Teraz szukamy kolejnych potrzebujących osób do których mogą trafić rowery – opowiada Marek Rybka z inicjatywy społecznej „Gorzów to My”.

Tym razem do przekazania jest pięć rowerów, które nadają się do jazdy dla osób dorosłych oraz nastolatków. Jak podkreślają społecznicy, rowery chcą oddać tylko i wyłącznie osobom potrzebującym, które naprawdę będą ich używać.

Komu przekazać naprawione rowery? Czekamy na wasze pomysły i propozycje. Można również kontaktować się bezpośrednio z „Gorzów to My”.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości