Wiadomości

Co z nowym wjazdem na os. Europejskie?

22 sierpnia 2020, 16:16, ak
fot. gorzowianin.com
Mieszkańcy os. Europejskiego w Gorzowie cały czas dopytują się, kiedy w końcu będzie gotowy drugi wjazd na osiedle z ronda Europejskiego. Chociaż miasto przygotowało już dokumentację projektową, to musi dojść do porozumienia z deweloperem.

Osiedle Europejskie dynamicznie się rozwija i na terenie byłego poligonu powstaje coraz więcej bloków mieszkalnych. Dlatego też mieszkańcy dopytują się, kiedy będzie gotowy wjazd na osiedle z nowego ronda Europejskiego, który połączy ul. Myśliborską z ul. Londyńską. Nowe rondo jest gotowe od 2018 roku, ale wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej nie mógł wybudować drogi łączącej rondo z osiedlem, ponieważ jest to teren prywatny dewelopera.

Jak się okazało, miasto przygotowało dokumentację projektową wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnej zezwalającej na realizację inwestycji drogowej dla zadania "Budowa ulicy pomiędzy ul. Myśliborską, ul. Londyńską i ul. Haską". Jednak Urząd Miasta Gorzowa musi dojść do porozumienia z deweloperem.

- Obecnie jest procedowane porozumienie z prywatnym przedsiębiorcą, w ramach którego planuje się wykonanie odcinka ul. Haskiej od ul. Myśliborskiej w kierunku ul. Londyńskiej o długości około 50 metrów. W następnej kolejności miasto podejmie działania zmierzające do realizacji brakującego odcinka ul. Haskiej łączącego ul. Myśliborską z ul. Londyńską - tłumaczy Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

To oznacza, że inwestycja będzie mogła najwcześniej zostać zrealizowana w 2021 roku, o ile w budżecie miasta zostaną przeznaczone na ten cel środki.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości