Wiadomości

Nowe przejścia dla pieszych i lepsze oznakowanie [zdjęcia]

14 sierpnia 2020, 13:11, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W Gorzowie powstały dwa nowe przejścia dla pieszych przy ul. Czereśniowej oraz Żwirowej. Natomiast lepsze oznakowanie zyskały pasy przy ul. Piłsudskiego. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo pieszych.

Dwa nowe przejścia dla pieszych pojawiły się przy ul. Czereśniowej i Żwirowej. W miejscach, gdzie powstały nowe pasy, wiele osób i tak przechodziło lub przebiegało wcześniej przez jezdnię, chociaż nie było tam oznakowanego przejścia. Dlatego też miasto postanowiło poprawić w tych miejscach bezpieczeństwo.

Nowe pasy zostały wykonane przy ul. Czereśniowej w rejonie skrzyżowania z ul. Bohaterów Lenino. Powstała tam także wysepka na środku jezdni, która ułatwi pieszym przejście. Miejsce oznaczono znakami fluorescencyjnymi, które sprawdzają się w szczególności przy złych warunkach atmosferycznych, znacznie poprawiając widoczność przejścia.

Natomiast drugie przejście dla pieszych zostało zlokalizowane przy ul. Żwirowej na wysokości boisk piłkarskich między ul. Błotną i cmentarzem komunalnym. Miejsce, w którym piesi mogą bezpiecznie przechodzić przez jezdnię wyznacza poziome oznakowanie, ustawiono także pionowe znaki z tłem fluorescencyjnym, aby zwiększyć widoczność. Nieopodal tego przejścia oznaczono także nowy przystanek komunikacji miejskiej „Warta Arena”, który funkcjonuje w formie „na żądanie”.

Ponadto zostało odnowione oznakowanie przejścia dla pieszych przy ul. Piłsudskiego, w rejonie skrzyżowania z ul. Niepodległości. To miejsce, gdzie dochodzi do dużej liczby potrąceń. Dlatego też mowe oznaczenia poprawią widoczność przejścia z większej odległości.

Fotoreportaż


1/5 Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

1/5 Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

2/5 Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

2/5 Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

3/5 Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

3/5 Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

4/5 Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

4/5 Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

5/5 Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

5/5 Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości