Wiadomości

Miasto szuka nowego wykonawcy prac w parku Wiosny Ludów

19 sierpnia 2020, 10:07, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa ogłosiły kolejny przetarg na zagospodarowanie parku Wiosny Ludów. W ramach prac mają zostaną wyremontowane parkowe alejki, odmulony staw, przebudowana fontanna czy też posadzone nowe róże. Miasto czeka na zgłoszenia potencjalnych wykonawców do 2 września.

Pod koniec czerwca został unieważniony przetarg na rewitalizację parku Wiosny Ludów, chociaż wykonawca inwestycji został już praktycznie wybrany i miasto chciało podpisać umowę. Nieoficjalnie mówiło się o tym, że potencjalny wykonawca przestraszył się hejtu ze strony mieszkańców, którzy protestowali przeciwko pracom. Wszystko przez to, że gorzowianie zobaczyli wizualizację parku na której była mała liczba drzew, przez co obawiali się, że dojdzie do wycięcia drzew i „zabetonowania” parku. Chociaż prezydent Jacek Wójcicki i miejscy urzędnicy podkreślali wielokrotnie, że żadne drzewo nie zostanie wycięte. Jednak w te zapewnienia nie wierzyli mieszkańcy, którzy nawet zawiązali komitet obrony parku Róż.

Teraz władze Gorzowa ogłosiły kolejny przetarg na zagospodarowanie parku Wiosny Ludów. Urzędnicy czekają na zgłoszenia potencjalnych wykonawców do środy 2 września. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę i przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie, wówczas wszystkie prace powinny zostać zakończone w ciągu ośmiu miesięcy od dnia podpisania umowy.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się w parku Wiosny Ludów m.in. przebudową schodów terenowych, budową podestów tarasowych oraz remontem i przebudową ciągów pieszych. A także budową wjazdu do parku od strony ul. Kosynierów Gdyńskich, budową ciągów pieszych o nawierzchni naturalnej - dojście do placu zabaw, zakupem i montażem nowych ławek i koszy na śmieci, a także montażem stalowych pergoli. Zostaną posadzone również nowe rośliny, w tym przede wszystkim róże oraz graby w formie żywopłotów.

Ciekawostką jest to, że na terenie parku pojawią się dwie bujane ławki oraz 16 drewnianych białych ławek w stylu angielskim. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się rozebraniem obecnej fontanny i wybudowaniem nowej, a do tego odmulić staw i wybudować nad brzegiem taras. Ponadto pojawią się tablice informacyjno-edukacyjne w zakresie historii parku i karmienia kaczek. To tylko część z zakresu prac, które zostaną przeprowadzone w parku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości