Wiadomości

W Gorzowie powstaną kolejne parki handlowe? [zdjęcia]

17 sierpnia 2020, 16:37, ak
fot. gorzowianin.com
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż dwie działki przy ul. Walczaka i Jedwabniczej. Tereny są przeznaczone m.in. pod budowę obiektów handlu wielkopowierzchniowego. O działki dopytują się już firmy, które w tym miejscu chciałyby wybudować park handlowy.

Miasto chce sprzedać dwie kolejne działki przy ul. Walczaka i Jedwabniczej, które zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są na usługi komercyjne, w tym obiekty handlu wielkopowierzchniowego, obiekty produkcyjne, składy i magazyny. Wcześniej władze Gorzowa sprzedały w tym miejscu trzy działki o łącznej powierzchni 9,8 hektara, gdzie powstanie kompleks obiektów hadlowo-usługowych z hipermarketem Selgros.

Tym razem na sprzedaż wystawione są dwie działki przy ul. Jedwabniczej o łącznej powierzchni 8,7 hektara (87 tys. metrów kwadratowych) – pierwsza o powierzchni 40 tys. m.kw., a druga o powierzchni 47 tys. m.kw. Cena wywoławcza mniejszej działki wynosi 5 mln 940 tys. zł, natomiast większej 6 mln 925 tys. zł. Przetarg odbędzie się 1 października o godz. 12 w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego. Firmy, które są zainteresowane kupnem terenu i uczestniczeniem w przetargu, muszą najpierw wpłacić wadium - mogą to zrobić do czwartku 24 września.

Chodzi dokładnie o tereny zlokalizowane pomiędzy stacją paliw Orlen, ul. Walczaka, ul. Fieldorfa-Nila, a terenami gdzie powstanie Selgros i nowy park handlowy. Jak informuje Urząd Miasta, działkami są zainteresowane już pierwsze firmy, które chciałyby wybudować w tym miejscu obiekty handlowo-usługowe. Według nieoficjalnych informacji, inwestorem który zamierza kupić teren jest jedna z firm, która kupiła sąsiedni teren.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości