Klub powinien odpowiadać za wandali?

11 sierpnia 2020, 19:15, red
fot. Marta Bejnar-Bejnarowicz
Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz mówi dość kibicom, którzy niszczą elewacje budynków w Gorzowie. W dość mocnych słowach odniosła się do napisów na zabytkowej kamienicy w Śródmieściu i chciałaby, aby to klub Stilon Gorzów poniósł odpowiedzialność za kibola, który pobazgrał ściany.

Nie ma w Gorzowie osiedla na którym nie doszłoby do zniszczenia elewacji bloków wulgarnymi napisami obrażającymi dwa kluby - Stal Gorzów lub Stilon Gorzów. Oprócz wulgaryzmów na ścianach budynków pojawiają się również napisy takie jak „Tylko Stal”, czy „Tylko Stilon”. W ubiegłym roku odbyła się akcja zamalowywania wulgaryzmów na ścianie jednego z bloków przy ul. Słonecznej. Wziął w niej udział Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów oraz Łukasz Maliszewski ze Stilonu Gorzów. Niestety apel sportowców nic nie dał i na ścianach budynków w całym mieście wciąż pojawiają się bazgroły dotyczące Stali lub Stilonu.

Jeden z takich napisów „STILON 1947 ŚRÓDMIEŚCIE” na ścianie zabytkowej kamienicy przy ul. Chrobrego dosłownie wkurzył radną Martę Bejnar-Bejnarowicz, która opublikowała na swoim facebookowym profilu bardzo emocjonalny wpis.

- Kretynowi, który pomazał kamienicę na zdjęciu, gratuluję. To jest mała wspólnota, mieszkają tam 2 rodziny. Jedna to emeryci a druga to rodzina z malutkimi dziećmi. […] W związku z tym mam komunikat dla pajaca, który wybrał bardzo pechowe miejsce na napis. Jeżeli ktokolwiek zjawi się u mnie z prośbą o poparcie przeznaczenia jakichkolwiek pieniędzy miejskich na klub Stilon będę głosować przeciwko i zrobię wszystko, co tylko będę mogła, aby te pieniądze zostały przeznaczone na remonty kamienic w Śródmieściu. Będę tak robić dopóki ten napis nie zostanie zamalowany w technologii zgodnej z zasadami konserwacji zabytków. Może tak do ciebie dotrze idioto pajacu, że to co zrobiłeś to zło. A konsekwencje twojego idioto złego czynu poniesie twój ukochany od 1947 roku klub sportowy. Proponuję kibicom klubu odnalezienie swojego kolegi kretyna i zmuszenie go do naprawy swojego kretyńskiego czynu. Niech klub znajdzie sponsora, którego pieniądze nie pojdą na stadion, mecze czy treningi ale na malowanie elewacji. Niech prawdziwi kibice się wku*wią na kibiców kretynow i niech im wytlumaczą pędzlem i farbą, o co chodzi w życiu – czytamy na profilu radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz.

Wpis radnej wywołał sporo kontrowersji zwłaszcza w środowisku kibiców Stilonu Gorzów. Jest też wiele osób, który zgadza się z tym, co napisała radna Bejnar-Bejnarowicz. Jednak najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, byłoby również pociąganie klubu Stal Gorzów do odpowiedzialności za napisy, których autorami są ich kibice. To wówczas byłoby sprawiedliwe, bo nie można karać tylko jednego klubu, kiedy bloki w całym mieście są okraszone napisami dotyczącymi obu drużyn.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x