Złodzieje skrzynki z pieniędzmi na hospicjum zatrzymani

4 lipca 2020, 12:24, red
W piątkowy wieczór zostali zatrzymani dwaj złodzieje drewnianej skrzynki z datkami na rzecz hospicjum św. Kamila w Gorzowie. Nastolatkowie odpowiedzialni za kradzież zostali rozpoznani przez pracownika stacji paliw przy ul. Warszawskiej. Na miejsce została wezwana ochrona i policja.

Portal gorzowianin.com informował o tym, że w czwartkowe popołudnie 2 lipca dwóch nastolatków dokonało zuchwałej kradzieży drewnianej skrzynki z napisem "Dar dla hospicjum św. Kamila", która stała w holu Kupca Gorzowskiego. Do skrzynki były wrzucane pieniądze na rzecz hospicjum.

Nastolatkowie jak gdyby nigdy nic zabrali drewnianą skrzynkę z pieniędzmi i uciekli. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Jak się okazało, złodzieje porzucili opróżnioną skrzynkę w rejonie ogródków działkowych przy ul. Niepodległości. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu oraz pustą skrzynkę.

W ustaleniu tożsamości pomogło nagranie z monitoringu i wrzucenie zdjęć młodych złodziei do sieci. To sprawiło, że już w piątek 3 lipca około godz. 23 dwaj nastolatkowie zostali zatrzymani na stacji paliw przy ul. Warszawskiej.

Jak się okazało, pracownik stacji paliw rozpoznał złodziei, po tym jak ich zdjęcia zostały opublikowane na portalu społecznościowym facebook. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com nastolatkowie byli częstymi gośćmi stacji paliw przy ul. Warszawskiej.

Kiedy dwaj młodzi złodzieje wraz z jeszcze jednym kolegą usiedli w środku. Wówczas pracownik stacji paliw wezwał na miejsce grupę interwencyjną Solid, która do przybycia policji obserwowała nastolatków i pilnowała, aby ci nie uciekli ze stacji. Kiedy na miejscu pojawił się policyjny patrol, zatrzymał nastolatków, którzy następnie zostali przewiezieni na gorzowską komendę.

Gorzowska policja udzieli komentarza w tej sprawie w poniedziałek 6 lipca po przesłuchaniu zatrzymanych. Wówczas poznamy szczegóły tego zdarzenia, wiek sprawców i prawdopodobnie ile pieniędzy zostało skradzionych.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x