Pożar w rozdzielni na stadionie żużlowym

3 lipca 2020, 22:02, mk
fot. Patryk Stachowiak
Po 10 biegu meczu Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa, na stadionie zgasło światło. Jak się okazało, w znajdującej się poza koroną stadionu rozdzielni elektrycznej, doszło do pożaru.W pewnym momencie Istniało realne zagrożenie dla kibiców i zawodników, strażacy jednak szybko opanowali pożar. Policja była gotowa na ewakuację całego stadionu.

Najpierw zgasło światło, później przerwana została bezpośrednia transmisja telewizyjna na kanale Eleven Sport. Okazało się, że doszło do pożaru w budynku, który przylega bezpośrednio do paku maszyn.

Na stadion przyjechał jeden zastęp PSP, który wspomógł w działaniach przebywających podczas zawodów strażaków. Ratownicy szybko zlokalizowali źródło pożaru i go ugasili.

Po kilkunastu minutach akcji, okazało się że awaria jest zbyt poważna i zawody zostały przerwane. Jak dowiadujemy się nieficjalnie, o wyniku meczu ma zadecydować Ekstraliga. Mecz moze zakończyć się wynikiem 32:28, niewykluczony jest też walkower. Mecz może zostać też powtórzony.

- Zapaliła się rozdzielnia. Strażacy, żeby się do niej dostać musieli wyprowadzić motory znajdujące się w budynku. Nie był to poważny pożar, nie był żadnych poważnych zniszczeń – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Bartłomiej Mądry, oficer prasowy KM PSP w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości