Wiadomości

„Bitwa o wozy”, czyli wóz dla OSP za najwyższą frekwencję wyborczą

20 czerwca 2020, 16:23, red
fot. straz.gov.pl
Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji chce, aby frekwencja wyborcza w niedzielę 28 czerwca była jak największa. Dlatego też ogłosiło akcję „Bitwa o wozy”, która polega na tym, że 16 jednostek OSP z całej Polski otrzyma nowy wóz bojowy. Warunek? Musi to być gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją wyborczą w województwie.

Wybory na prezydenta RP już w niedzielę 28 czerwca. Jak pokazuje historia, wybory prezydenckie nie cieszą się zbyt dużą frekwencją, pomimo tego, że politycy oraz sami kandydaci na prezydenta RP zachęcają w różny sposób do wzięcia udziału w głosowaniu.

Dlatego też ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji postanowiło ruszyć z dość nietypową akcją, która ma zachęcić Polaków do głosowania i ogłosiło „Bitwę o wozy”.

O co chodzi? MSWiA sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP w całej Polsce – po jednym wozie bojowym na województwo. Warunek? Samochód trafi do gminy do 20 tys. mieszkańców, która będzie miała najwyższą frekwencję wyborczą w województwie.

Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Rozstrzygnięcie „Bitwy o wozy” nastąpi tuż po pierwszej turze wyborów. W niedzielę 28 czerwca będziemy mogli oddać swój głos w godz. od 7 do 21.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości