• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów ponownie został zalany [film]

13 czerwca 2020, 16:43, red
fot. Dawid Nowakowski
W sobotę przez Gorzów przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu, której lokalnie towarzyszył również grad. Ulewa sprawiła, że zostały zalane piwnice, garaże czy ulice. Strażacy wyjeżdżali do tej pory do ponad 50 zdarzeń i wciąż otrzymują zgłoszenia.

Burza, której towarzyszyły intensywne opady deszczu, a w niektórych miejscach nawet i gradu pojawiła się w Gorzowie przed godz. 14. Opady deszczu były tak intensywne, że ulice dosłownie w moment zamieniły się w rwące rzeki czy jeziora. To sprawiło, że wiele ulic było nieprzejezdnych. Dlatego też niektórzy kierowcy radzili sobie jak mogli i jechali chodnikami.

Najgorsza sytuacja była w centrum oraz na os. Dolinki, Górczyn i na Manhattanie. Nieprzejezdna była m.in. ul. Teatralna na wysokości budowanego centrum edukacji zawodowej. Zalane zostało rondo Santockie, przez co na moście Lubuskim utworzył się spory korek. W tym miejscu trzeba było odstać od 5 do 10 minut. Ci kierowcy, którzy mogli, skręcali w ul. Zieloną. Zakorkowana była również ul. Pomorska od ronda Solidarności w kierunku Ronda Ofiar Katynia. Wszystko przez ogromną kałużę na wysokości ul. Chemicznej – tam kierowcy również jechali chodnikiem. Czas przejazdu wynosił około 15 minut. Nieprzejezdna była również ul. Górczyńska od ronda Gdańskiego w stronę ronda Niepodległości. Niestety parę aut utknęło pośrodku zalanej drogi i potrzebna była interwencja służb.

Na godz. 16.30 gorzowska straż pożarna otrzymała 54 zgłoszenia dotyczące zdarzeń związanych z intensywnymi opadami deszczu. Były to przede wszystkim wyjazdy do zalanych piwnic, posesji, garaży czy nieprzejezdnych dróg z powodu nadmiernej ilości wody, która zgromadziła się w nieckach. - Mieszkańcy cały czas dzwonią, więc tych zgłoszeń może być o wiele więcej. Przed nami pracowite popołudnie i wieczór - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

AKTUALIZACJA

godz. 19 - Burza przeszła nie tylko nad Gorzowem i powiatem gorzowskim, ale również nad południową częścią województwa lubuskiego. Na ten moment na całym terenie województwa lubuskiego strażacy otrzymali aż 180 zgłoszeń związanych z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/10 Zalany Gorzów

1/10 Zalany Gorzów

2/10 Zalany Gorzów

2/10 Zalany Gorzów

3/10 Zalany Gorzów

3/10 Zalany Gorzów

4/10 Zalany Gorzów

4/10 Zalany Gorzów

5/10 Zalany Gorzów

5/10 Zalany Gorzów

6/10 Zalany Gorzów

6/10 Zalany Gorzów

7/10 Zalany Gorzów

7/10 Zalany Gorzów

8/10 Zalany Gorzów

8/10 Zalany Gorzów

9/10 Zalany Gorzów

9/10 Zalany Gorzów

10/10 Zalany Gorzów

10/10 Zalany Gorzów

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości