Torowisko to nie parking!

29 czerwca 2020, 10:56, red
fot. Gorzów Przystań
Za trzy dni tramwaje wracają na ulice Gorzowa. Zanim jednak Twisty zaczną regularnie kursować, odbywają się jazdy testowe po mieście. Niestety przejazd tramwaju jest często blokowany przez samochody, które parkują na torowisku. Tak stało się również w poniedziałkowy poranek przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Dzieci Wrzesińskich.

Portal gorzowianin.com informował, że w sobotnie popołudnie 27 czerwca dwa samochody osobowe blokowały torowisko przy Sikorskiego i uniemożliwiały przejazd testowy tramwaju Twist. Jeden z kierowców został pouczony, natomiast pojazd renault clio został odholowany na koszt właściciela.

Niestety w poniedziałkowy poranek 29 czerwca sytuacja się powtórzyła. Tym razem tramwaj jadący od strony Silwany w kierunku Wieprzyc został zablokowany przez zaparkowanego na torowisku lexusa. Samochód został zaparkowany nie dość, że na torowisku tramwajowym, to jeszcze na środku skrzyżowania ul. Sikorskiego, Dzieci Wrzesińskich i Herberta.

To niebezpieczna sytuacja, tym bardziej, że tramwaje wracają do regularnego kursowania już za trzy dni, czyli w czwartek 2 lipca. Dlatego też po raz kolejny Miejski Zakład Komunikacji wraz z policją apeluje do kierowców, aby nie parkowali samochodów na torowiskach tramwajowych, ponieważ stwarza to realne zagrożenie zarówno dla motorniczego, jak i kierowców. Natomiast kiedy tramwaje wrócą do stałego kursowania, może dojść do tragedii, ponieważ tramwaje będą osiągały znacznie większą prędkość, niż podczas jazd testowych i motorniczy może w porę nie wyhamować.

Wznowienie funkcjonowania linii tramwajowej planuje się w południe 2 lipca. Pierwszy kurs z pętli Wieprzyce w kierunku Silwany odjedzie o godz. 12.22, natomiast z pętli Silwana w kierunku Wieprzyc o godz. 12.57. O ile żaden samochód pozostawiony przez kierowcę nie zablokuje torowiska. W związku z powrotem tramwajów, linia autobusowa T1 zostanie zawieszona o godz.13.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości