Wiadomości

Kierowca renault zablokował przejazd testowy tramwaju

27 czerwca 2020, 16:30, red
fot. gorzowianin.com
W sobotnie południe dwa samochody blokowały torowisko przy Sikorskiego i uniemożliwiały przejazd testowy tramwaju Twist. Jeden z kierowców został pouczony, natomiast pojazd renault clio został odholowany na koszt właściciela.

W sobotnie południe 27 czerwca dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o samochodach zaparkowanych na torowisku przy ul. Sikorskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Dzieci Wrzesińskich i Herberta. Auta, które zostały zaparkowane na środku torowiska, zablokowały przejazd Twista, który wyjechał na jazdy testowe po mieście. Tramwaj miał przejechać linią nr 1 aż na Silwanę.

Kiedy na miejsce przyjechał patrol drogówki, zastał dwa pojazdy blokujące torowisko. Przy jednym z aut pojawił się od razu kierowca, który przeparkował swój samochód. Natomiast właściciela renault clio wciąż nie było na miejscu, dlatego po godz. 15 pojazd został odholowany. 

- Policjanci pouczyli jednego z kierowców, który pojawił się na miejscu o przestawił swój pojazd. Natomiast drugi samochód został odholowany przez pomoc drogową. Kierowca będzie musiał się liczyć z pokryciem kosztów holowania – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Miejski Zakład Komunikacji wraz z policją apeluje do kierowców, aby nie parkowali samochodów na torowiskach tramwajowych, ponieważ stwarza to realne zagrożenie zarówno dla motorniczego, jak i kierowców. Policjanci ponadto podkreślają, że w czwartek 2 lipca tramwaje wracają do stałego kursowania i wówczas może dojść do tragedii, ponieważ ktoś z przyzwyczajenia może zostawić auto na torach. Ponadto zastawione torowisko uniemożliwia jazdy testowe, które będą trwały do 1 lipca.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości