Policjanci szukają mężczyzny, który oszukał 90-latkę. Proszą świadków o pomoc

23 czerwca 2020, 12:31, red
fot. KMP Gorzów
W ubiegłym tygodniu doszło do oszustwa 90-letniej mieszkanki Gorzowa. Kobieta, która uwierzyła w historię o wypadku swojej bliskiej osoby straciła 90 tys. zł. Kryminalni szukają mężczyzny, który mógł oszukać kobietę i został nagrany przez kamerę monitoringu. Policjanci szukają świadków i proszą o pomoc.

Portal gorzowianin.com informował o tym, że w ubiegłym tygodniu 90-letnia kobieta padła ofiarą oszusta. Seniorka wyrzuciła mężczyźnie przez okno aż 90 tys. zł. Wszystko przez to, że kobieta uwierzyła w historię o wypadku córki, a osoba do niej dzwoniąca zaoferowała pomoc i załatwienie sprawy. 90 tys. zł miało być kaucją.

Sprawą oszustwa 90-letniej gorzowianki zajęli się kryminalni, którzy zbierali informacje mogące doprowadzić do zatrzymania osób biorących udział w przestępstwie. Na materiale z jednego z zabezpieczonych monitoringów nagrany został mężczyzna, który może mieć związek z przestępstwem.

- Policjanci od pozyskania pierwszej informacji ruszyli do działań. Efektem są zabezpieczone monitoringi i zebrane ślady. Na jednym z nagrań widać mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą. Policjanci zwracają się do kierowców, którzy 17 czerwca w godz. 12-13 przejeżdżali ulicą Wyszyńskiego na odcinku Borowskiego-Mickiewicza i mają w swoich samochodach wideorejestratory. Nagrany materiał może stanowić ważny dowód i doprowadzić do zatrzymania podejrzanych – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub dysponują nagraniami z videorejestratora mogą kontaktować się w tej sprawie z gorzowską policją.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->