90-latka wyrzuciła oszustowi przez okno 90 tys. zł

18 czerwca 2020, 15:10, red
Starsza mieszkanka Gorzowa straciła 90 tys. zł po tym, jak uwierzyła w historię o wypadku swojej córki. Po pieniądze przyszedł mężczyzna, któremu seniorka wyrzuciła je przez okno. Miała to być kaucja. Dopiero odwiedziny bliskiej osoby uświadomiły 90-latkę, że padła ofiarą oszustów.

Gorzowscy policjanci oraz portal gorzowianin.com wielokrotnie przestrzegał przed oszustami, którzy działając metodami na wnuczka, na wypadek czy na fałszywego policjanta, chcą wyłudzić pieniądze, a ich ofiarami są przede wszystkim osoby starsze. Niestety w jedną z takich historii uwierzyła 90-letnia mieszkanka Gorzowa.

- Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna informując o wypadku córki i proponując załatwienie sprawy. Rozpoczęła się rozmowa, podczas której kobieta nie zorientowała się, że wszystko o czym słyszy nie jest prawdą. Gra na emocjach starszej kobiety spowodowała, że zdecydowała się ona przekazać 90 tysięcy złotych, które miały być kaucją. Pod miejsce jej zamieszkania przyjechała osoba, która miała odebrać pieniądze. Kobieta spakowała do reklamówki 90 tysięcy złotych i wyrzuciła je przez okno – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Po pewnym czasie do domu 90-latki przyszła bliska jej osoba. Wtedy kobieta zrozumiała, że została oszukana, a oszczędności jej życia trafiły w ręce przestępców. Postępowanie w tej sprawie prowadzi gorzowska policja.

- Przypominamy, aby uważać podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi. Każdą informację należy zweryfikować. Przypominajmy starszym członkom rodzin, aby podobne rozmowy natychmiast zakończyć. Tylko czujność i edukacja mogą uchronić przed utratą oszczędności życia – podkreśla Jaroszewicz.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości