Wiadomości

Śmigłowiec LPR szukał paralotniarza, którego nie było

17 czerwca 2020, 16:20, red
fot. czytelnik
W środowe popołudnie w rejonie ul. Rodła w Gorzowie miało dojść do wypadku z udziałem paralotni. Na miejsce wysłano straż pożarną i policją, a w pewnym momencie nawet śmigłowiec LPR. Ostatecznie okazało się, że żadna paralotnia nie spadała, a po niebie miała latać na wietrze szmata z plantacji truskawek.
- Co się stało, że nad Osiedlem Poznańskim i Karninem krąży śmigłowiec LPR? – napisał do nas na facebookowym profilu gorzowianin.com czytelnik Andrzej. Jak się okazało, śmigłowiec LPR z Gorzowa został wezwany przez strażaków do pomocy w poszukiwaniach.

W środę 17 czerwca około godz. 14.30 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że w okolicach ul. Rodła w Gorzowie miało dojść do wypadku z udziałem paralotniarza. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej oraz policja.

- Na niebie widziałem wielką długą szmatę, tak jakby to całe skrzydło paralotni zwinęło się. Z odległości 2-3 km nikt nie jest w stanie ocenić co tam spadało. Na pewno coś tam spadło, bo widziały to również inne osoby. Tym bardziej, że sąsiadka widziała dzisiaj rano latającą paralotnię. Widziałem, że jak było wysoko to spadało powoli, a jak było bliżej ziemi zaczęło pikować i spadać coraz szybciej. - opowiada świadek, który zadzwonił na numer alarmowy 112.

Strażacy, którzy objechali wskazane przez mężczyznę miejsce, nic nie znaleźli. Dlatego też na miejsce został wezwany śmigłowiec LPR z Gorzowa. Wokół są pola uprawne ze zbożem czy rzepakiem, dlatego też uznano, że z góry będzie po prostu więcej widać.

Śmigłowiec LPR latał nad wskazanym obszarem przez kilkanaście minut, jednak nic nie znalazł, więc wrócił do bazy. Również strażacy nie byli w stanie odszukać paralotni, która miała spaść na ziemię. Dlatego też po godz. 15.30 postanowiono przerwać akcję poszukiwawczą.

Ostatecznie okazało się, że nie było żadnego wypadku z udziałem paralotni. Natomiast według wstępnych ustaleń służb, na wietrze miała "latać" szmata z plantacji truskawek.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości