Wiadomości

Nie wszystkie lokale wrócą na nadwarciańskie bulwary

5 czerwca 2020, 18:35, red
fot. gorzowianin.com
Na gorzowskie bulwary mieli wrócić wszyscy przedsiębiorcy, którzy wynajmowali nisze jeszcze przed remontem estakady kolejowej. Okazało się jednak, że aż cztery firmy zrezygnowały z prowadzenia działalności w niszach. Natomiast do tej pory tylko dwa lokale podpisały umowy z PKP PLK i prowadzą prace remontowe.

Bulwar Wschodni i Zachodni w Gorzowie przed remontem estakady kolejowej w Gorzowie tętnił życiem, zwłaszcza w weekendy. Było to ulubione miejsce odpoczynku gorzowian, którzy mogli wybrać się tam nie tylko na spacer, ale również na obiad, kawę, drinka czy też wieczorem pobawić się. Restauracje i puby na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim w Gorzowie z uwagi na remont estakady kolejowej musiały zawiesić swoją działalność w maju 2017 roku. Według zapowiedzi PKP Polskich Linii Kolejowych lokale miały zostać oddane przedsiębiorcom w styczniu 2019 roku, następnie m.in. we wrześniu, grudniu 2019 roku czy też w styczniu 2020 roku. Jednak tak się nie stało i mieszkańcy Gorzowa wciąż dopytują się, kiedy lokale wrócą na bulwary.

Przed remontem estakady kolejowej dziewięciu przedsiębiorców prowadziło swoją działalność na nadwarciańskich bulwarach. Teraz okazuje się, że nie wszyscy wrócą ze swoim biznesem w to miejsce. - Obecnie nisze wyremontowanej estakady kolejowej w Gorzowie wynajmują dwie firmy. Oczekujemy na podpisanie kolejnych umów przez przedsiębiorców, do których wysłane zostały już wszystkie dokumenty. Czterech dotychczasowych najemców zrezygnowało z prowadzenia działalności w lokalach. Przygotowujemy przetarg, który pozwoli wyłonić nowych najemców – mówi portalowi gorzowianin.com Radosław Śledziński z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Na początku czerwca prace adaptacyjne widać w dwóch niszach – te które wynajmuje Bulwar Sport Pub oraz w Santa Fee. To właśnie te lokale wrócą na początek na Bulwar Wschodni. Najszybciej otworzy się ponownie Bulwar Sport Pub, tutaj prace adaptacyjne są już zaawansowane. Prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami.

PKP PLK nie chciało natomiast zdradzić, jacy przedsiębiorcy zrezygnowali z wynajmowania nisz i prowadzenia działalności na nadwarciańskich bulwarach. Natomiast pozostałe cztery firmy, które ewentualnie podpiszą umowy czeka jeszcze sporo pracy w niszach. Będzie trzeba posprzątać, otynkować i pomalować ściany, położyć podłogi, a na sam koniec zainwestować w wyposażenie. A na to potrzeba około trzech miesięcy, co oznacza, że jeszcze długo poczekamy zanim bulwar znów zapełni się restauracjami i pubami.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości