Wiadomości

Niedzielna giełda z limitem wejść

23 maja 2020, 18:55, red
fot. archiwum
W niedzielę 24 maja giełda przy ul. Szczecińskiej w Gorzowie zostanie ponownie otwarta. Zarządca ogrodził teren i wprowadził limit wejść, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kupujących i sprzedających. Jednorazowo na terenie giełdy będzie mogło przebywać około 300 klientów.

Czytelnicy portalu gorzowianin.com od początku maja dopytywali się, kiedy zostanie ponownie otwarta giełda przy ul. Szczecińskiej. Decyzję o jej zamknięciu w połowie marca podjął dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie z powodu pandemii koronawirusa i ograniczeń, jakie wprowadził rząd.

Jak już informowaliśmy na początku minionego tygodnia, decyzją prezydenta Jacka Wójcickiego i Włodzimierza Roja, dyrektora OSiRu, gorzowska giełda zostanie otwarta w niedzielę 24 maja. - Jesteśmy przygotowani, aby spełnić wszelkie normy bezpieczeństwa. Nie mamy co zwlekać z otwarciem giełdy, ponieważ też są to miejsca pracy - mówił portalowi gorzowianin.com Jacek Wójciki, prezydent Gorzowa. 

Co tydzień na giełdzie towarowo-samochodowej przy ul. Szczecińskiej pojawiały się tysiące ludzi, nie tylko z Gorzowa, ale z całego regionu. Teraz, liczba klientów, którzy będą mogli jednorazowo wejść na teren targowiska będzie ograniczona. Dlatego też teren giełdy, którą zarządza OSiR został ogrodzony. Jednorazowo na jej terenie będzie mogło przebywać około 300 osób.

- Przy wejściu będzie znajdował się regulamin, mówiący o wymogach bezpieczeństwa. Proces wejścia i obsługi giełdy będzie monitorowany. Na jej terenie ustawione zostaną specjalne kosze na zużyte rękawiczki jednorazowe. Jeśli, w ocenie organizatorów, przestrzegane będą zasady bezpieczeństwa, jej funkcjonowanie zostanie przywrócone na stałe – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Gorzowska giełda przy ul. Myśliborskiej jest czynna w niedzielę od godz. 8 do 13.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości