Wiadomości

Punkty widokowe w parku Siemiardzkiego odnowione

8 maja 2020, 21:00, red
Po interwencji portalu gorzowianin.com, zniszczone przez wandala punkty widokowe w parku Siemiradzkiego zostały odnowione. Sprawą zajmuje się policja. Jak się okazuje, wśród bazgrołów na murkach była nazwa konta na instagramie. Nie wykluczone, że jest to osoba odpowiedzialna za zniszczenie punktów widokowych.

Portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o zniszczonych punktach widokowych w Parku Siemiradzkiego i zgłosił sprawę do Urzędu Miasta. Wszystko dzięki wiadomości od naszego czytelnika Michała, który zwrócił się do redakcji portalu z prośbą o interwencję w sprawie pobazgranego punktu widokowego przy Schodach Donikąd. Jak się okazało, zniszczony został również punkt widokowy na Kozaczej Górze.

Sprawę zgłosiliśmy urzędnikom we wtorek 5 maja, a już w czwartek 7 maja w parku Siemiradzkiego pojawiła się ekipa porządkowa, która zajęła się odnawianiem pobazgranych murków i kolumn na punktach widokowych.

- Punkty widokowe są jak nowe. Wandal nie docenił zrewitalizowanego parku, postanowił dać upust swojej głupocie i zniszczył nasze wspólne dobro. Ale to już przeszłość i liczymy, że podobne zachowania nie będą miały już miejsca. Niestety nie wszędzie da się zainstalować kamery monitoringu, dlatego też prosimy mieszkańców Gorzowa o reagowanie i dokumentowanie przypadków takich zniszczeń. Przypadek pobazgrania, który został wyczyszczony zgłosiliśmy na policję, tym bardziej że pozostawione zostały namiary na konkretną osobę poprzez jej konto instagramowe. Sprawa jest w toku. Ponadto od tej pory policja kilkukrotnie w ciągu dnia i nocy patrolować będzie ten teren – informują urzędnicy.

Jak podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa, jeżeli uda się zatrzymać osobę odpowiedzialną za niszczenie mienia publicznego, wówczas nie uniknie kary i zostanie obciążona kosztami naprawy.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości